Biceps kası büyümüyor

Musashi M

Picopat
Herkese iyi Sosyaller, size bir şey danışmak istiyorum. Artık kafayı yiyeceğim, kollarım bir türlü büyümüyor 7. ayım diğer bölgelerim az çok gelişti ama bicepsim gelişmiyor hatta daha da kötüleşiyor ve kilo almama rağmen durum böyle, ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Genetik olabilir. Bilek ölçümünü al pumpsız halde. Genelde bana danışanların kol limiti 2,5 katı oluyor. Örneğin 16 cm bilek ölçüsü var ise 16x2,5'ten 40 cm yapar. Bu kişinin natural kol limiti denebilir. (1-2 cm esneme payı da var) Nasıl bir çalış programın var? Haftada kaç gün kaç set biceps çalışıyorsun?

Herkese iyi Sosyaller, size bir şey danışmak istiyorum. Artık kafayı yiyeceğim, kollarım bir türlü büyümüyor 7. ayım diğer bölgelerim az çok gelişti ama bicepsim gelişmiyor hatta daha da kötüleşiyor ve kilo almama rağmen durum böyle, ne yapmam gerekiyor?
Belki gereğinden fazla çalışıyorsundur o bölgeyi ve hiç toparlanamadığı için büyümüyordur idman programını ve hacmini bilmiyoruz. Belki az çalışıyorsundur, belki tekniklerin tamamen hatalıdır bir türlü yükü bicepse vermeyi o zihin-kas bağlantısını gerçekleştiremiyorsundur. Biceps genetiğin iyi olmasa da 7 ayda sırtı büyütebilecek kadar çekiş idmanları yapabilmişsen biceps de bundan payını almalıydı. ''Daha da kötüleşiyor gibi'' demen bu bölgeyi fazla çalıştığın mantığına beni daha çok yaklaştırsa da bu durumu salondaki hocanla çözmen en mantıklısı olur.

Belki gereğinden fazla çalışıyorsundur o bölgeyi ve hiç toparlanamadığı için büyümüyordur idman programını ve hacmini bilmiyoruz. Belki az çalışıyorsundur, belki tekniklerin tamamen hatalıdır bir türlü yükü bicepse vermeyi o zihin-kas bağlantısını gerçekleştiremiyorsundur. Biceps genetiğin iyi olmasa da 7 ayda sırtı büyütebilecek kadar çekiş idmanları yapabilmişsen biceps de bundan payını almalıydı. "daha da kötüleşiyor gibi" demen bu bölgeyi fazla çalıştığın mantığına beni daha çok yaklaştırsa da bu durumu salondaki hocanla çözmen en mantıklısı olur.
Programım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240412_155215_Chrome.jpg
    Screenshot_20240412_155215_Chrome.jpg
    99,2 KB · Görüntüleme: 36
7 aydır yapmana rağmen kollarda gelişim görmüyorsan ve diğer bölgelerde senin tabirinle ancak "az çok" gelişim görüyorsan, yanlış yapıyorsun demektir.

Boyun ve kilon kaç? Ne kadar süredir spor yapıyorsun? Başlamadan önce kaç kiloydun?

Çalıştığın ağırlıklarda artış var mı?

Geri
Yukarı