Bıktım bu şekilde yaşamaktan!

Hal ve tavrınız, ailenizinkinden daha beter. Kabul edin yada etmeyin, iyi yada kötü, onlar sizin anne ve babanız ve üzerinizde en çok hakkı olan insanlar. Siz bu yaşa gelene kadar, onlar sizin için hangi cefalara katlanıp nasıl fedakarlıklar yaptılar düşünmezsiniz. "Banane, bana mı sordular" dersenizde, o da sizin vicdanınızla muhasebenizdir.
Çoğu gencin belli bir dönem düştüğü duruma düşüp "ailem beni anlamıyor, ben farklıyım, bunalıyorum, sıkılıyorum, hayat şöyle, özgürlük" vs.. psikolojisinden çıkamıyorsunuz.
Dinler misin bilmem, ama bir ağabeyin olarak naçizane tavsiyem: ana babanın hakkına riayet et, gönüllerini kırma, yetişip evlerinden ayrıldığın zaman dilediğin gibi yaşarsın. Gerçek hayata atıldığında, baba evinde yaşadıklarından çok daha büyük zorluklar yaşayacağını unutma.

Tek başına %51 oy almış bir partinin kolay kolay gideceğini sanmıyorum. :)
Dostum bu konunun siyasi bir tartışmaya dönmesini istemiyorum. Fakat şöyle bir şey var, o vakitten bu yana değişen çok şey oldu. Döviz kuru, refah, enflasyon, özgürlükler, yasaklar, yolsuzluklar, bakanların kötü yönetimi, tek başına karar alma yönetimi, yoksulluk, genç işsiz oranı, ekonomik durum, borçlar, halka yapılan yardımlar, yargının iyice tekelleşip çürümesi, mafyayla iş birliği yapılması, salgın döneminde halkın mağdur edilmesi, dış politikada hep dayak yemek gibi gibi.

Yani çürüme başladı ve bu devam ediyor. Güçlü ve sürekli bir muhalefet darbesi ile iktidarın gitmesi zor değil diye düşünüyorum.

Ağam yazın yunan adalarına tatile git ve oradan iltica başvurusunda bulun. İsveç'e yada Almanya'ya gidersin. Hayatını kurtarırsın. Ermeni'yim, Hıristiyan'ım, Türkiye'de haklarım gasp ediliyor dedin mi, sıra bile beklemezsin. Kafayı kullanacaksın bu devirde.

Ağam yazın yunan adalarına tatile git ve oradan iltica başvurusunda bulun. İsveç'e yada Almanya'ya gidersin. Hayatını kurtarırsın. Ermeni'yim, Hıristiyan'ım, Türkiye'de haklarım gasp ediliyor dedin mi, sıra bile beklemezsin. Kafayı kullanacaksın bu devirde.
O biraz koyuyor bana, fakat 2023 yılında gidişata göre değerlendirilebilir.

Ağam yazın Yunan adalarına tatile git ve oradan iltica başvurusunda bulun. İsveç'e ya da Almanya'ya gidersin, hayatını kurtarırsın. Ermeni'yim, Hıristiyan'ım, Türkiye'de haklarım gasp ediliyor dedin mi, sıra bile beklemezsin. Kafayı kullanacaksın bu devirde.
Hayatımı iyi yaşayacağım diye kendime ne Hristiyan ne Yunan ne de Ermeni dedirtirim.

Bende bıktım bu baskıdan.

Dostum bu konunun siyasi bir tartışmaya dönmesini istemiyorum. Fakat şöyle bir şey var, o vakitten bu yana değişen çok şey oldu. Döviz kuru, refah, enflasyon, özgürlükler, yasaklar, yolsuzluklar, bakanların kötü yönetimi, tek başına karar alma yönetimi, yoksulluk, genç işsiz oranı, ekonomik durum, borçlar, halka yapılan yardımlar, yargının iyice tekelleşip çürümesi, mafyayla iş birliği yapılması, salgın döneminde halkın mağdur edilmesi, dış politikada hep dayak yemek gibi gibi.

Yani çürüme başladı ve bu devam ediyor. Güçlü ve sürekli bir muhalefet darbesi ile iktidarın gitmesi zor değil diye düşünüyorum.
Maalesef dediklerim doğru çıktı. :D

Geri
Yukarı