Bildiri yayınlayan Ergun Mengi'ye tutuklama talebi

Herkese selamlar.

TV'de denk geldim:
IMG_20210413_000329.jpg

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Emekli amirallerin bildirisine ilişkin soruşturmada savcılık, serbest bıraktığı 13 şüpheli için sulh ceza hakimliğinden adli kontrol talep etti.

Kaynak: Son dakika: Darbe imalı bidiri soruşturmasında Ergun Mengi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Bak sen şu işe, yani cumhurbaşkanımız ikiyüzlü mü demek istiyorsun? Neyse, yine tahmin ettiğim gibi hükümet sevicileri toplanmış konuya. Kendi yarattığınız düzende, sıra size kalana kadar ses çıkarmayın.

Bu ülke kimsenin at çiftliği ya da babasının dükkanı değil. Benim İstanbul da olmamama rağmen Ankara büyükşehir belediye başkanına ettiğim laftan ne kadar ceza ödediğimin farkında mısın? Sıra size gelinceye kadar bekleyin ne tehdit falan mı? Napicaksın başa gelince bizi idam mı edeceksin?

Bize ne kardeşim ne kadar ceza ödediysen, biz Çanakkale diyoruz adam İstanbul diyor o derece konuyu saptırıyor ya.

Komiksin ya sen, iyi ki ülkeden göç ettim de sizin gibi insanlarla sokakta yan yana gelmiyorum.

Ülkede daha hangi kelime tehdit etme amaçlı kullanılır, hangi kelime öneri ya da tavsiye amacı taşır bilmeyenlerle dolu. Okuduğunu anlamayan bir nesil var. 1950 de fulbright anlaşmasıyla eğitimi gidip Amerika'ya teslim edersen böyle olur. Adamlar başkonsoloslaruyla bizim eğitimi düzenliyor ne beklenir ki zaten.

Ülkede daha hangi kelime tehdit etme amaçlı kullanılır, hangi kelime öneri ya da tavsiye amacı taşır bilmeyenlerle dolu. Okuduğunu anlamayan bir nesil var. 1950 de fulbright anlaşmasıyla eğitimi gidip Amerika'ya teslim edersen böyle olur. Adamlar başkonsoloslaruyla bizim eğitimi düzenliyor ne beklenir ki zaten.

Türk milleti bedel ödeyecek diye bu bildiride adı geçen generalin YouTube videosu var hocam.

Dünyanın en iyi üniversiteleri orada olmasına rağmen oranın eğitimine sallamak...

Göz ardı edilecek birisi daha.

Hocam ben zaten bildirinin apaçık tehdit içerikli olduğunu savunan birisiyim. Sözüm, ne var ya bunda adamlar bir şey mi demiş ki diyenlere.

Muhalif partiyi tutan insanımız genellikle bu görüşte. Ama muhalif partimiz hükümet olup bunu yapsaydı forumdaki yorumlar ne olurdu? Yorumlaması sizin.

Dünyanın en iyi üniversiteleri orada olmasına rağmen oranın eğitimine sallamak...

Offf birader ne yaptın yahu. Gerçekten bunu yazman o kadar saçma ki. İsmet inönü anlaşmayı imzalayan. Aç oku ne demiş. Sen gerçekten adamlar eğitimi düzeltmek, yardım etmek istediğini sanıyosan aç bir tarih, siyaset oku.
Muhalif partiyi tutan insanımız genellikle bu görüşte. Ama muhalif partimiz hükümet olup bunu yapsaydı forumdaki yorumlar ne olurdu? Yorumlaması sizin.
Her halta muhalefet etmenin kendilerine fayda sağlayacanı düşünen insanlardan ne beklersin ki. Çevremde o kadar körü körüne muhalefet eden var ki. Amaç sadece eleştirmek. Kimsenin ülkenin çıkarlarını düşündüğü yok. Parti sözcüleri çıkıp hükümet ülkenin en yararlı yasasını bile getirse biz kabul etmeyiz diyo açık açık ve adamlar buna bile evet diyo ne beklersin ki bunu diyen adamdan.

Yurt dışı demişsiniz, neresi? Malum ABD ve AB ye kaçıp, sabah akşam Türkiyedeki forumlara yorum yağdıran malum bir grup varda. Hani CIA ve Alman istihbaratının koruduğu, ABD ve AB de beslediği, Hoca efendilerinin boklu peçetesini yalayan bir grup.

Yurt dışı demişsiniz, neresi? Malum ABD ve AB ye kaçıp, sabah akşam Türkiyedeki forumlara yorum yağdıran malum bir grup varda. Hani CIA ve Alman istihbaratının koruduğu, ABD ve AB de beslediği, Hoca efendilerinin boklu peçetesini yalayan bir grup.
Göz ardı edilecek biri daha.

Geri
Yukarı