Bilgisayar 5 GHz desteklemesine rağmen ağları görmüyor

Hamzz

Hectopat
Makaleler
3
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
Daha fazla  
TP-Link Archer t3u-Plus kullanıyorum, cihazım 5GHz destekliyor.
Fakat çoğu 5GHz ağı görmesine rağmen benim kendi evimin ağını bazen görüyor bazen görmüyor.
Bir kere bağlandıktan sonra hiç kesilmiyor bağlantı ama eğer ağı görmüyorsa driveri silip tekrar kuruyorum, bilgisayarı yeniden başlatıyorum, modemi kapatıp açıyorum.
Tamamen şansıma bağlı, yine görmeyebiliyor.
Diğer cihazlarım evin 5GHz ağını rahatlıkla görüp bağlanıyor ama bilgisayarım olmuyor. Dediğim gibi, apartmandaki diğer komşuların 5GHz ağını görebiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TP-Link Archer t3u-Plus kullanıyorum, cihazım 5GHz destekliyor.
Fakat çoğu 5GHz ağı görmesine rağmen benim kendi evimin ağını bazen görüyor bazen görmüyor.
Bir kere bağlandıktan sonra hiç kesilmiyor bağlantı ama eğer ağı görmüyorsa driveri silip tekrar kuruyorum, bilgisayarı yeniden başlatıyorum, modemi kapatıp açıyorum.
Tamamen şansıma bağlı, yine görmeyebiliyor.
Diğer cihazlarım evin 5GHz ağını rahatlıkla görüp bağlanıyor ama bilgisayarım olmuyor. Dediğim gibi, apartmandaki diğer komşuların 5GHz ağını görebiliyorum.
Diğer cihazlar stabil bir şekilde bağlantı kuruyor ve sizin bilgisayarınız kuramıyorsa bilgisayarınızın donanımı ilgili bir problem gibi görünüyor. Windows güncellemeleri, ağ kartınızın güncellemelerini bir gözden geçirin. Çoğu zaman çözüm oluyor.

Modeminde sorun olabilir ISS ile iletişime geçmelisin bence. @piwi aga adam diğer cihazlar bağlanabiliyor yazmamış benim cihazım diğer 5 GHz ağları görüyor fakat benimkini görmüyor arada bir görüyor yazmış. Ama dediğinde doğruluk payı var bazen bilgisayarın yazılımları da buna yol açabiliyor ama telefondan falan denemiştir 5 GHz kullanılıyor mu diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı