Çözüldü Bilgisayar açıldıktan sonra fan sesi artıp ekran gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

erkamxrq

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: Asus Geforce Gtx 1660
İşlemci: Amd Ryzen 5 2600
Anakart: Asus B450M-K
Ram: Crucial Ballistix 8GB 3000Mhz CL15 Sport - G-Skill Ripjaws 8GB 3000Mhz CL16
SSD: Crucial BX500 480GB - PNY C3030 500GB M.2
PC'de belli bir düzeni olmadan arada ansızın görüntü gidip acayip derecede fan sesi artıyor normaldeki sesin 5-6 katına çıkıyor. Bazıları termal macun istiyor işlemci veya ekran kartı ondandır demiş. Bilgisayarı alalı 4 yılı geçti ve hiç termal macunu değişmedi ondan mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözebildiniz mi sorunu aynısını yaşıyorum.

Termal macun değişimi yaptım ancak sorunun büyük bir kısmı ondan değilmiş. Anakarta giden güç kablosunda bozukluk varmış ve bundan dolayı o kablo arada gücü kesince bilgisayar parçaları korumaya almaya başladığı için oluyormuş. Ben de kendim çözemedim bir bilgisayarcıya giderek çözdüm sorunu.
PC'de belli bir düzeni olmadan arada ansızın görüntü gidip acayip derecede fan sesi artıyor normaldeki sesin 5-6 katına çıkıyor. Bazıları termal macun istiyor işlemci veya ekran kartı ondandır demiş. Bilgisayarı alalı 4 yılı geçti ve hiç termal macunu değişmedi ondan mıdır acaba?
çözebildiniz mi sorunu aynısını yaşıyorum

Çözebildiniz mi sorunu aynısını yaşıyorum.

Termal macun değişimi yaptım ancak sorunun büyük bir kısmı ondan değilmiş. Anakarta giden güç kablosunda bozukluk varmış ve bundan dolayı o kablo arada gücü kesince bilgisayar parçaları korumaya almaya başladığı için oluyormuş. Ben de kendim çözemedim bir bilgisayarcıya giderek çözdüm sorunu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı