Bilgisayar açılırken siyah ekran ve kullanımda sistem donması

Syhonial

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayar ilk açıldığında Boot ekranını geçtikten sonra bilgisayar donup kalıyor açılmıyor. Düğmeden kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor. Onun dışında da günlük kullanımda veya oyun oynarken anlık donmalar ve tamamen donma sorunu yaşayıp bilgisayar kitleniyor. Format yeni attım ve düzelmedi. Isı değerleri normal. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:
Sistem bir buçuk senedir var. Dual rami de xmp ile 3000 mhz yaptım aşağıda volt kısmı kırmızı olarak gözükmekte ondan olabilir mi?
Bende kısmen aynı donanımları kullanıyorum, tecrübelerimden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Sıfırladıktan sonra sorunun çözülürse XMP kullanmadan manuel olarak frekansı arttırmayı deneyin.

Hocam sorun burdan kaynaklanıyor bence ne kadar zamandır kullanıyorsunuz bu HDD'yi.
Epey bir uzun zaman oldu ama sistem ssd'de yüklü yine de yapma durumu olabilir mi?
Bende kısmen aynı donanımları kullanıyorum, tecrübelerimden yola çıkarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Sıfırladıktan sonra sorunun çözülürse XMP kullanmadan manuel olarak frekansı arttırmayı deneyin.
Tamamdır hocam deneyiyim yalnız asrock ana kart var asrock b450m pili çıkarmadan resetlenmiyor sanırım. Bilginiz var mıdır?

Tamamdır hocam deneyiyim yalnız asrock ana kart var asrock b450m pili çıkarmadan resetlenmiyor sanırım. Bilginiz var mıdır?
Bende gigabyte b450 gaming x kullanıyorum. Ben de BIOS pilini çıkartarak sıfırlıyorum, küçük bir kilit mekanizması var basınca kendini atıyor pil. Bir süre bekleyin ve pili yeniden takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı