Bilgisayar açılmıyor

AhmetBaserr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, kasami kargo ile İstanbul'a gonderdim. Ekran kartını çıkarıp kendi kutusuna koymuştum. Şimdi taktım, kurdum fakat fanlar bile dönmüyor. Hiç hareketlenme yok kasada. Ne olmuş olabilir?

Anakartim B450M Dragon ve yanan sönen bir kırmızı ışık vardı anakartin üzerinde. Şu an yanıp sönen bir ışık yok. Bundan bir şey anlamalı miyim acaba.

Teşekkürler göndereyim ama bilgisayarı taşıma sırasında olan bir olay olduğu için tamir ederler mi ki.

Size marka tarafından gönderilirken olduysa ederler lakin siz başka birinden teslim aldıysanız geçersiz olur sanırım.

Anakart resmini atar mısınız?

İşlemci güç soketlerini kontrol ettiniz mi peki ? Takılı olsada çıkar tak yapın. Arkadaşımın dandik marka PSU'su yüzünden işlemci güç soketi yanmıştı.

Siz PSU anakarttan komple söküp( CPU soketi de çıkarıp) yeşil ve siyah kablolarına kısa devre yapar mısınız? Bu şekilde PSU mu anakart mı daha net anlaşılır.

Size marka tarafından gönderilirken olduysa ederler lakin siz başka birinden teslim aldıysanız geçersiz olur sanırım.

Anakart resmini atar mısınız?
Siz PSU anakarttan komple söküp( CPU soketi de çıkarıp) yeşil ve siyah kablolarına kısa devre yapar mısınız? Bu şekilde PSU mu anakart mı daha net anlaşılır.
PSU nun anakart güç kablolarina kadar mı herşeyi çıkarayım

Dosya Ekleri

• IMG_20211009_230326.jpg
    IMG_20211009_230326.jpg
    91,9 KB · Görüntüleme: 21
PC servisten geldi bir sorunu olmadığını ve çalıştığını söylediler fotoğraflarıyla beraber gerçekten açmışlar kasayı. Geri geldi taktım hala açılmıyor 0 güç kablosu denedim yine açılmadı. Başka prize taktım yine açılmadı. Artık evden şüpheleniyorum😆 evim bilgisayarımı kaldırmıyor olabilir mi 😂 evde çamaşır makinesi bulaşık makinesi ve televizyon gibi diğer aletler çalışıyor.
Ne yapmam gerek bu durumda. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.

Son düzenleme:
PC servisten geldi bir sorunu olmadığını ve çalıştığını söylediler fotoğraflarıyla beraber gerçekten açmışlar kasayı. Geri geldi taktım hala açılmıyor 0 güç kablosu denedim yine açılmadı. Başka prize taktım yine açılmadı. Artık evden şüpheleniyorum😆 evim bilgisayarımı kaldırmıyor olabilir mi 😂 evde çamaşır makinesi bulaşık makinesi ve televizyon gibi diğer aletler çalışıyor.
Ne yapmam gerek bu durumda. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum.

Merhaba, sorunu nasıl çözdünüz?

Geri
Yukarı