Bilgisayar açılmıyor

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bugün MSI H610M bomber+12100F bir sistem topladım. Montaji doğru yaptığımi saniyorum. Ancak kasaya elektrik verdiğimde fanlar dönüyor, monitöre ekran gelmiyor.

Not: Anakartın sağ üstünde kirmizi bir işik direkt olarak yanıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz? Monitörde de no DP Signal diyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221116_132121.jpg
    IMG_20221116_132121.jpg
    172,6 KB · Görüntüleme: 79
Hocam ben işlemciyi takarken pinlerin ustundeki kapak kendi atmadi, ben elimle çikartmiştim.
Hocam cpu kaplosunu değiştirip denerminiz birde. Pcı e kablosunu çıkartıp aynılarından vardır birde öyle deneyin işlemci oturduysa o zaman ya güç kaynagında ya işlemcide yada ana kartta sorun var.

İşlemciyi söküp yeniden monte edin. Pinlerde yamulma var mı diye kontrol edin.
Hocam işlemciyi tekrar monte ettim, pinlerde sorun yoktu. Hala sorun devam ediyor. Tüm fanlar çalişiyor ancak ekran kartinin fanlari dönmüyor. Belirtmek istedim.
Anakart üreticisini arasan destek olurlar belki en azından fikir olur yaşadığın durumu anlatırsan galiba yardımcı oluyorlar...

Hocam işlemciyi tekrar monte ettim, pinlerde sorun yoktu. Hala sorun devam ediyor. Tüm fanlar çalişiyor ancak ekran kartinin fanlari dönmüyor. Belirtmek istedim.
Güç kaynağında sıkıntı var o zaman veya anakartta sorun var.

12100F de dahili grafik olsaydı ekran kartını çıkartıp deneyin diyecektim ama yani bilmiyorum şu anda 2 seçenek var ya güç kaynağı yetersiz-bozuk ya da anakart arızalı.

12100F de dahili grafik olsaydı ekran kartını çıkartıp deneyin diyecektim ama yani bilmiyorum şu anda 2 seçenek var ya güç kaynağı yetersiz-bozuk ya da anakart arızalı.
Butun parcalar vatan bilgisayar garantili. Kasayi komple Vatan'a yollasam yaparlar mi?

Güç beslemelerindeki akımı ölçebilecek durumunuz yoksa müşteri hizmetlerini arayın, yardımcı olurlar. Umarım önemsiz bir hatadır.

Vatanı Bilgisayarı arayın, onlar sizi yönlendirir zaten. Benim başıma da böyle sorun geldi, bu nedenle yeni anakart almak zorunda kaldım. Umarım basit bir problemdir. Sonuçları buraya paylaşırsan sevinirim.
Vatan i aradim. Bana bir kod verdi. Bununla kurye çağirip vatan a yollayacağim kasayı.

BIOS pilini çikartip jbat1'i kisa devre yaptirdim, olmadi. İşlemci fanini cikartip start verdim elimle isiniyor mu diye kontrol ettim, isinmadi. İşlemciye güç gitmiyor.

Son düzenleme:
Vatan i aradim. Bana bir kod verdi. Bununla kurye çağirip vatan a yollayacağim kasayı.

BIOS pilini çikartip jbat1'i kisa devre yaptirdim, olmadi. İşlemci fanini cikartip start verdim elimle isiniyor mu diye kontrol ettim, isinmadi. İşlemciye güç gitmiyor.
Ekran kartının fanları da çalışmıyor demiştin zaten yani anakartta sorun var sanırsam o değişecek...

Yeni konular

Geri
Yukarı