Bilgisayar aniden donuyor

Semihcoldd

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı 2 aydır sorunsuz olarak kullanıyordum . Son zamanlarda bilgisayarın ne zaman donacağı hiç belli olmuyor.

Bugün 3 saat aralıksız , sorun olmadan GTA 5 oynadım ve sonra kahve yapmak için kalktım. 10 dakika sonra bilgisayarın başına oturup 2. El ilan sitesi açtığım anda bilgisayar donup kaldı. Mavi ekran filan çıkmıyor. En son açtığım sekme kalıyor ve mause, klavye etkisiz hale gelip ışıkları sönüyor.

Ekran kartını değiştirdim düzelmedi. Başka PSU taktım , yeni RAM denedim sorun yine çözülmedi.

Bilgisayarı aldıktan sonra beni idare etmesi açısından 160 GB HDD takmıştım ve Windows 10 kurmuştum. HDD çok eski bir parça. Acaba HDD bu soruna yol açabilir mi ? Eğer ki sorun HDD kaynaklı ise yarın SSD almanın zamanı geldi muhtemelen.

Sistemin özelliklerini detaylı olarak yazmıyorum fakat ana bileşenlerin hepsi uyumlu. Sadece kafama HDD takıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı