Bilgisayar Aniden Donuyor

Rehberi: https://www.seagate.com/support/maxblast/mb_ug.en.pdf
@Neurevt niçin? Bence saçma bir uygulama. LLF'i kullanmanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.
Yazılım epey eski ama saçma değil. :) Yazılımın MS-DOS yapısı gereği USB bellekler ile boot edilebilme desteği yok. Olsaydı zaten her ay 40 tane MaxBlast 4 CD'si çöpe atmazdım. :D Piyasada mantıksal hataları düzeltip Peter Guttman tekniği ile sektörleri 35 geçişli pass edebilen muadil yazılım sayısı çok az. MaxBlast 4 ve HDD Regenerator ile çok ölü harddisk kurtardığım oldu.

CD yoksa LLF'yi kullanın.

O zaman önce LLF deniyim. Olmazsa DVD'ye yazınca MaxBlast 4 denerim. LLF için rehber var mı yoksa format atar gibi boot edip mi yapıyoruz USB'den?
Böyle hata veriyor her şey kapalı olmasına rağmen.
Yazılım epey eski ama saçma değil. :) Yazılımın MS-DOS yapısı gereği USB bellekler ile boot edilebilme desteği yok. Olsaydı zaten her ay 40 tane MaxBlast 4 CD'si çöpe atmazdım. :D Piyasada mantıksal hataları düzeltip Peter Guttman tekniği ile sektörleri 35 geçişli pass edebilen muadil yazılım sayısı çok az. MaxBlast 4 ve HDD Regenerator ile çok ölü harddisk kurtardığım oldu.

Yapınca olmazsa Blast'ı kullancam ama Türkçe rehber bulamadım. İngilizcem pek iyi değil kısaca anlatımı yok mu?

Dosya Ekleri

• hata.jpg
    hata.jpg
    71,1 KB · Görüntüleme: 128

Boş DVD buldum. Türkçe rehber varsa yapayım hemen. Hangi programla yazdırayım bunu? Bir de ISO olarak değil mi?

Youtube'dan anlatım buldum. Aynı adımları yapıyordum.
Your RAM disk is C:\
Thank you for using MaxBlast 4
C:\>
Böyle bir ekran geldi. Geçmiyor. Reset attım. Boot edin diyor açılmıyor. Ne yapmam lazım?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.30'dan sonra söylediklerini dikkate alma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet buradan izledim. Agree dedikten sonra dediğim ekran geldi ve geçemedim kaldı orada.

Tab ve yön ok tuşlarını kullanarak önce back sonra exit diyeceksiniz. Hata ile karşılaşıyorsanız yazılımdan çıkıp tekrar boot edin.

Agree dedikten sonra siyah ekranda bu yazı çıkıyor.

3 kere bootladım hala aynı.

Videoda F seçiyor biz C mi yapalım bu bir hata mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı