Bilgisayar bileşenlerinde güvenlik bandı yoksa alınır mı?

• Konuyu başlatan Leo3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 69

Leo3

Yoctopat
Kendi sistemimi toplamak istiyorum. Çoğunu online almayı düşünüyorum, belki 1 yada 2 tanesini bir ünlü mağazadan alabilirim. Bu güvenlik bandına takıldım. Başka bir sitede birisi konu açmış ve güvenlik bandı olmayan ekran kartını mağazadan almalı mıyım, bana 0 olduğu söylendi demiş ve gelen bazı cevaplarda teşhir ürünü veya kullanılmış bir ürün olabileceğini yazmışlar. İade edilen veya test edilmiş bir ürüne denk gelmemek için güvenlik bandı açılmış ürün almamalı mıyım?

Ama YouTube'da bir ürün kutu açılışında üründe güvenlik bandı bile yoktu, güvenlik bandı olmadan satılan bir ürünün denenmiş veya iade edilmiş bir ürün olmadığını nasıl anlayacağım? Bu durumda kutu açılış videolarına bakıp sadece güvenlik bandı olan ürünleri mi seçmeliyim hiç kutusundan çıkmamış bir ürün için, işimi şansa bırakmamak için?
Bir de abim kendine Laptop alacak online mı veya mağazadan mı emin değilim. Bunda da eğer güvenlik bandı açılmış ürün gelirse veya mağazada öyle ürün verirlerse almamalı mı?

Güvenlik bandı yoksa içinin açıldığına işarettir, her laptopta olmayabilir güvenlik bandı. Ayrıca kutusu açılmamış sıfır bir ürün alırsan güvenlik bandı olması gerek, kutusu açılmadıysa daha önceden sıkıntı değil.

Güvenlik bandı yoksa içinin açıldığına işarettir, her laptopta olmayabilir güvenlik bandı. Ayrıca kutusu açılmamış sıfır bir ürün alırsan güvenlik bandı olması gerek, kutusu açılmadıysa daha önceden sıkıntı değil.
Hocam YouTube'da 2 tane kanalda bir anakart modeli videolarında 0'dan kutu açılış videolarına baktım ve çok detaylı videolardı ama güvenlik bandı yoktu üründe ilginç. Bazı ürünlerde olmuyor galiba o zaman kutu açılış videolarına bakıp hangi ürünlerde var güvenlik bandı öyle alsam güzel olur değil mi? Mesela ilgilendiğim bir ekran kartında, bir videoda bu bant vardı. Aynı şekilde Laptop kutu açılış videolarına da bakarak böyle tercih yapmak mantıklı değil mi?

Hocam YouTube'da 2 tane kanalda bir anakart modeli videolarında 0'dan kutu açılış videolarına baktım ve çok detaylı videolardı ama güvenlik bandı yoktu üründe ilginç. Bazı ürünlerde olmuyor galiba o zaman kutu açılış videolarına bakıp hangi ürünlerde var güvenlik bandı öyle alsam güzel olur değil mi? Mesela ilgilendiğim bir ekran kartında, bir videoda bu bant vardı. Aynı şekilde laptop kutu açılış videolarına da bakarak böyle tercih yapmak mantıklı değil mi?

Hocam zaten sahibinden gibi ya da alışveriş sitelerinde satıcıların sattığı ürünleri almazsanız, bilgisayar firmalarından ya da Trendyol'un, Amazon'un vs kendi sattığı ürünleri alırsanız bir sıkıntı olmayacakdır. Dediğin mantıklı evet fakat bu kadar takılmana gerek yok bence, kapalı kutuysa sıkıntı yokdur.

Hocam zaten sahibinden gibi ya da alışveriş sitelerinde satıcıların sattığı ürünleri almazsanız, bilgisayar firmalarından ya da Trendyol'un, Amazon'un vs kendi sattığı ürünleri alırsanız bir sıkıntı olmayacakdır. Dediğin mantıklı evet fakat bu kadar takılmana gerek yok bence, kapalı kutuysa sıkıntı yokdur.
Aynen hocam bu Amazon falan bayağı iyiymiş diyorlar forumda. 1 tane konuda ise birine bir sitede 2. el SSD satmışlar, acaba güvenlik bandına dikkat etmedi mi ürünü açarken çok ilginç.

Geri
Yukarı