Bilgisayar buğulanma sonrası açılmıyor

Protegrus

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
NVME 512gb HI LEVEL SSD
Ekran kartı
RTX3050
Merhaba dostlar, dün çok fena yağmura yakalandım ve çantam ıslandı. Bilgisayarım çantamın içindeydi yurda geldiğim gibi bilgisayara baktım kendi kendine fanları sonuna kadar açılmıştı bilgisayarı asla kapatamadım bende mecburi olarak içini açıp bataryayı söktüm anakarta zarar gelmesin diye ertesi güne kadar kurutup bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı bir sıkıntı yok sadece SSD çökmüş dedi benim verilerimi kurtardı. Şimdi yeni SSD takarsa 2500TL takmazsa sadece verilerimi kurtardığı için 1000TL istiyor fiyat bana çok geldi. SSD'ye format atarsam düzelir ama sonrasında yine aynı hatayı verebilir dedi. Öğrenciyim dedim indirim yaptığım fiyat bu dedi arada çok kaldım ne yapmam gerek SSD'ye format attırsam sonrasında ne gibi bir sıkıntı olabilir veya olur mu beni mi kekliyor yardım eder misiniz?

Ek olarak şunu belirteyim: Bilgisayarımın içerisine su geçmedi sadece çantanın içerisinde buğulanmıştı yani direkt temas olmadı.

SSD'ye format atacagım demesi bicimlendirmesi ayrıca bozuk-su almış SSD'den nasıl veri kurtarmış sorar mısınız? Kekliyor gibime geldi açıkçası, SSD degisimi isteme olanı kullan.

Bu arada Windows acılmıyor anladıgım kadarıyla, TRIM kapatması lazım kurtarması icin. Gerci adam bunu da bilmiyordur.

Geri
Yukarı