Bilgisayar çalışırken elektriklerin gitmesi

ErDweaq

Hectopat
Başlıktan gördüğünüz gibi elektrikler kesildi bilgisayarın PSU'su Sharkoon SHP-650 v2 650W 80+ EU güç kaynağı bir şey olmuş mudur şu an sorunsuz kullanıyorum.

Sorunsuz kullanıyorum dediğine göre bir şey olmamış demektir. Elektrik gidip geldiğinde kasadan yanık kablo kokusu gibi bir şey gelmiyorsa sıkıntı yoktur.

Başlıktan gördüğünüz gibi elektrikler kesildi bilgisayarın PSU'su Sharkoon SHP-650 v2 650W 80+ EU güç kaynağı bir şey olmuş mudur şu an sorunsuz kullanıyorum.

Aynı PSU var 2 kere gitti sıkıntı yok ayrıca viko akım korumalı priz kullanıyorum. Çok sık elektrik gidiyorsa PC açma SSD'ler zarar görebilir.

Elektrik gittiğinde koku, kıvılcım vs. olmadıysa yüksek ihtimalle sorun yok demektir. HDD veya SSD gibi parçalar zarar görseydi yavaşlık olabilirdi.

30 defada elektrik gitse bir şey olmaz merak etme.
Parçalar ne kadar iyi de olsa biraz şansa bağlı.

Elektrik gittiğinde koku, kıvılcım vs. olmadıysa yüksek ihtimalle sorun yok demektir. HDD veya SSD gibi parçalar zarar görseydi yavaşlık olabilirdi.

Parçalar ne kadar iyi de olsa biraz şansa bağlı.

Hocam 600'lük Everest dandik bir marka PSU kullanıyorum önceki oturduğumuz yer tokiydi günde rahat 4 5 defa gidiyordu ama şans işide olabilir bilemem.

Hocam 600'lük Everest dandik bir marka PSU kullanıyorum önceki oturduğumuz yer tokiydi günde rahat 4 5 defa gidiyordu ama şans işi de olabilir bilemem.
Önceden açtığım konu, bir bak istersen 😄

Geri
Yukarı