Bilgisayar çalışıyor ama ekran kararıyor

ogunbey99

Centipat
Daha fazla  
Merhaba saygıdeğer Technopat yazarları ve takipçileri.
Başlıkta belirttiğim üzere bilgisayarım bazen durduk yere kapanıyor. Ekran kararıyor fakat bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Ne olduğunu tam olarak anlayamadım fakat çoğu zaman ben oyun oynarken ve oyuna geri dönmem gerektiği için(Valorant ve LoL) ne olup bittiğine dair bir şey söyleyemiyorum en fazla beklediğim süre 15 saniye kadar. Bilgisayarımın kapandığını anladığım andan itibaren kasamdaki reset tuşuna basıp bilgisayarımı yeniden başlatıyorum ve hiçbir şey yokmuş gibi yoluma devam ediyorum. Bilgisayar sistemi de bana herhangi bir sorun olduğunu bildirim olarak göstermediği için çok umursamıyordum fakat canımı sıkmaya başladı.
Not olarak bilgisayarı tamamen kendim topladım. O yüzden sorun oluştuğunu düşünüyorum. Toplayalı 2 sene oldu, bu sorun son 1 senedir var. Bileşen seçimleri bana ait fakat kendim elime toplamadım tabii ki bir bilgisayarcıya götürüp orada toplatmıştım. RAM değerlerim 2x8 = 16 GB 3000MHz olup Memtest86 testini sorunsuz şekilde tamamlamıştır.
Bilmek istediğinizi düşündüğüm sistem bileşenleri ekteki dosyalardadır.
Bilmek istediğiniz sistem bileşenleri veyahut herhangi bir bilgi için yazmaktan sormaktan çekinmeyin, elimden geldiğince sizlere ileteceğim.
Yardımlarınız için şimdiden sonsuz teşekkürler.
Sevgilerle, ogunbey99.

dcdiag sistem.png

dxsis2.png

psu.png

monitr.png

Hocam aynı sorun 1 yıldır bende de var. Kartım RX580 kaç kere garantiye gönderdim (kasayla birliktede gönderdim, monitörüde garantiye gönderdim) çözüme kavuşmadı bende kasadan kapatıp açıp yola devam ediyorum. Bende kapatıp açınca ekran kartı driveri siliniyor her seferinde tekrardan yüklemek zorunda kalıyorum. Çözüm bulursanız konunun takipçisiyim.

Hocam aynı sorun 1 yıldır bende de var. Kartım RX580 kaç kere garantiye gönderdim (kasayla birliktede gönderdim, monitörüde garantiye gönderdim) çözüme kavuşmadı bende kasadan kapatıp açıp yola devam ediyorum. Bende kapatıp açınca ekran kartı driveri siliniyor her seferinde tekrardan yüklemek zorunda kalıyorum. Çözüm bulursanız konunun takipçisiyim.
Ben kapatıp açtığımda driver silinmiyor. Seninki sanırım ekran kartıyla alakalı bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı