Bilgisayar donanımları hakkında nasıl gelişilir?

361229

Hectopat
Donanımda kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun maketi falan var mı? Örneğin bir maket üstündeki parçaları kendin takıyorsun falan. Böyle şeylere ilgim çok ama donanım dersleri falan yazdığımda bazıları okul niteliğinde bazıları ise görsel anlatıyor. Görsel olanları anlıyorum ama uygulayacak bir şeyim yok. Monster Notebook sahibiyim ve eğer arkasını açarsam garantisi bitiyor diye biliyorum. Bir de donanımla ilgilenirken yanımızda bulunması gerekenler nelerdir?

Donanımda kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun maketi falan var mı? Örneğin bir maket üstündeki parçaları kendin takıyorsun falan. Böyle şeylere ilgim çok ama donanım dersleri falan yazdığımda bazıları okul niteliğinde bazıları ise görsel anlatıyor. Görsel olanları anlıyorum ama uygulayacak bir şeyim yok. Monster notebook sahibiyim ve eğer arkasını açarsam garantisi bitiyor diye biliyorum. Bir de donanımla ilgilenirken yanımızda bulunması gerekenler nelerdir?

Tornavida net :D belki sökmek içinde sökme aparatı işinizi görür

Donanım bilgisine sahip olabilirsin, ama en etkili şey pratik deneyimdir :) Bilgi de fazlasıyla gerekli ama pratik deneyim sahibi olmak bence daha çok olması gereken şey.

Birincisi YouTube'da tonla içerik dolu bu konu hakkında. Onları tüketerek teorik anlamda bayağı bir gelişebilirsiniz. Pratik yapmak açısından ise kendi laptopunu açman uygun olmaz. Bunun yerine Sahibinden'den çok ucuz bilgisayar parçaları alabilirsin. Kondisyonları çok kötü olur ama söküp takmasını falan onlar üzerinde denersin, bozulsalar bile problem olmaz.

Bir bilgisayarcıya gidip hurda bir şeyler isteyebilirsiniz. Faydası olur.

Yaklaşık 1 senedir bu adamı takip ediyorum ve her videosunu izliyorum. Bu kanalı izleyerek anakart ve ekran kartı donanımı ve tamiri hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
link

Donanımda kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun maketi falan var mı? Örneğin bir maket üstündeki parçaları kendin takıyorsun falan. Böyle şeylere ilgim çok ama donanım dersleri falan yazdığımda bazıları okul niteliğinde bazıları ise görsel anlatıyor. Görsel olanları anlıyorum ama uygulayacak bir şeyim yok. Monster Notebook sahibiyim ve eğer arkasını açarsam garantisi bitiyor diye biliyorum. Bir de donanımla ilgilenirken yanımızda bulunması gerekenler nelerdir?

Laptop donanımı incelemek için yanında bulunması gerekenler:
-Pena.
-İnce tornavida seti.
Pena ne alaka dersen pena ile Laptop'ın arka kapağını sökeceksin. Eğer arka kapağı tornavida ile çıkartmak istersen plastik kısımları kırarsın. İnternette binlerce video mevcut. Ben donanım ve tamir bilgimi geliştirirken ilk önce izledim ve okudum, araştırdım; en sonunda kendi bilgisayarımı temizledim ve inceledim. Sen de benim gibi yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı