Bilgisayar Fanını Çalıştırmayı Unuttum

Yusuf ABAY

Centipat
Kullandığım kasanın fanları kumanda ile kontrol edilebiliyor. Ağabeyim de fan hızını ayarlıyayım derken fanları kapatmış ve böyle bilgisayarı saatlerce kullandı. Bunu fark ettiğimizde çok ısınmıştı bilgisayar. Bende kapağını açıp bilgisayarı kapattım. Sizce bir sıkıntı çıkar mı yoksa sıkıntı çıksaydı çalıştığı esnada çıkar mıydı?

Kullandığım kasanın fanları kumanda ile kontrol edilebiliyor. Ağabeyim de fan hızını ayarlıyayım derken fanları kapatmış ve böyle bilgisayarı saatlerce kullandı. Bunu fark ettiğimizde çok ısınmıştı bilgisayar. Bende kapağını açıp bilgisayarı kapattım. Sizce bir sıkıntı çıkar mı yoksa sıkıntı çıksaydı çalıştığı esnada çıkar mıydı?

Bilgisayar hala çalışıyor ve tepki veriyor ise bir sıkıntı yoktur. Böyle dedim diye hemen kullanmayın ne olur ne olmaz:)

Kaç dereceye çıktığına göre değişir. Ama parçalar fazla ısındığında güvenlik sebebiyle kendilerini kapatıyorlar. Çok uzun süre kalmadıysa bir sıkıntı oluşmamıştır muhtemelen.
Yaklaşık 10 dakika kapalı durdu bilgisayar şimdi tekrar çalıştırdım fanların hepsi çalışıyor ve kapağı açık bir şekilde duruyor bir sıkıntı yok gibi

Geri
Yukarı