Bilgisayar Fişe Takılınca Şalter Atıyor

Dorukc54

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarım yeni topladım. PSU da sıkıntı yok prize taktığımda şalter atıyor sonra şalteri kaldırıp bilgisayarı tekrar fişe takınca normal açılıyor bilgisayar. Neden olabilir? Kullandığım prizde topraklama yok diye biliyorum ama eskiden laptop vardı. Ben de böyle bir sorun yoktu topraklamadan kaynaklanıyor olabilir mi? Bir de 3 lü priz kullanıyorum. Monitör ve kasam takılı 3 lü prizdeki prizlerden monitörü arkaya alıp kasayı öne alsam olur mu?

birde fişe ilk taktığımda prizden ufak bir elektrik çıkışı oluyor mavi renkte prizin içinde oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fişe takınca ark yapıyor ve sigortayı attırıyorsa muhtemelen aşırı yükleniyor. Aynı prizde başka şeylerde de oluyor mu?

Bizim tost makinesi bunu yapıyordu. (Gerçekten tost makinesinden bahsediyorum. Laf gelimi değil.)
Kısadevre varmış. Bilgisayarda da öyle oluyor mu emin değilim. :D

Arkadaşlar bilgisayarım yeni topladım. PSU da sıkıntı yok prize taktığımda şalter atıyor sonra şalteri kaldırıp bilgisayarı tekrar fişe takınca normal açılıyor bilgisayar. Neden olabilir? Kullandığım prizde topraklama yok diye biliyorum ama eskiden laptop vardı. Ben de böyle bir sorun yoktu topraklamadan kaynaklanıyor olabilir mi? Bir de 3 lü priz kullanıyorum. Monitör ve kasam takılı 3 lü prizdeki prizlerden monitörü arkaya alıp kasayı öne alsam olur mu?

birde fişe ilk taktığımda prizden ufak bir elektrik çıkışı oluyor mavi renkte prizin içinde oluyor.
Merhaba aynı tıpa tıp aynı sorun bende de var sorunu nasıl çözdünüz aceba?

Merhaba aynı tıpa tıp aynı sorun bende de var sorunu nasıl çözdünüz aceba?
Bilgisayar birkaç kez HP servisine gitti fakat bozuk döndü. Biz de iade ettik. Yinede benim bilgisayarım ile sizin bilgisayarınızda yanan veya zarar gören parçalar farklı olabilir. Bir kontrol ettirmenizde fayda var. Belki bir çözümü vardır. (Konunun sahibi ben değilim fakat ben de aynı sorunu yaşadım o yüzden yazdım)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı