Bilgisayarı fişe takınca sigorta atıyor

Acaba bu işlemleri yaptıktan sonra yine prize takarken kıvılcımlar sigorta atmaları olacak mı? Sorun PSU'dan mı diye düşünmüyor değilim.
Bilgisayardan şüpheniz var ise bir arkadaşınıza, çalışıyorsanız çalıştığınız yere veya en basiti komşuya bir ricada bulunup deneyebilirsiniz. Baktın bilgisayar da sorun yok o zaman sigortayı değiştirip topraklamayı yaptığın zaman tertemiz kullanırsın..

Bilgisayardan şüpheniz var ise bir arkadaşınıza, çalışıyorsanız çalıştığınız yere veya en basiti komşuya bir ricada bulunup deneyebilirsiniz. Baktın bilgisayar da sorun yok o zaman sigortayı değiştirip topraklamayı yaptığın zaman tertemiz kullanırsın..
Teşekkür ederim en yakın zamanda başka bir binada deneyeceğim. Takarken kıvılcım çıkarması bir sorun mu peki sigortayı attırmasa bile.

Mutfakta topraklı prize 3luyu taktim . 3luyede pc yi taktim yine attı sigorta. 3luyu çıkarıp direk duvardaki prize takınca yine kivilcim oldu ama bir atma olmadı.
Senin sigortalar çok az değil mi ?

Bana da öyle geldi 10amper odalarin ve mutfağın sigortası
Senin sıkıntı bizim köyde ki evde vardı sigortaları fazlalaştırmıştık, üzerinde olan sigıortalar yanmıştı zaten bu şekilde çözüm bulmuştuk.

Sigorta attıran kabloyu arada 3lu piriz olamadan direk bağlantı yap sigorta atıyorsa hala güç kablonu değiştir Hala şarteli attırıyorsa başka bir cihaz tak ondada atıyorsa elektrik kabloları problemli olabilir.

Sigorta attıran kabloyu arada 3lu piriz olamadan direk bağlantı yap sigorta atıyorsa hala güç kablonu değiştir Hala şarteli attırıyorsa başka bir cihaz tak ondada atıyorsa elektrik kabloları problemli olabilir.
Ev arkadaşımın da kasasi var onda daha kalitesiz 500w psu var hiç bu durumları yaşamıyor oda 3lu kullaniyor. Deneyeceğim dediklerinizi

Ev arkadaşımın da kasasi var onda daha kalitesiz 500w psu var hiç bu durumları yaşamıyor oda 3lu kullaniyor. Deneyeceğim dediklerinizi
Onun PSU' sunu senin kasada dene bakalım ne oluyor peki.

Yeni konular

Geri
Yukarı