Bilgisayar hakkında daha fazla bilgi nasıl edinilebilir?

Yani ama böyle bir şey de var çocuk gitmiş RAM ve DDR 4 vb. şeyler yazmış bilgisayar öğrenmek isteyen kişi RAM falan nereden bilsin ilk önce araştıracak RAM falan bilgisayar alacağı zaman araştırır.
Tabiiki orasıda doğru ben RAM i pc kullanmaya başladıktan 1.5 yıl sonra öğrendim.

Yabancı platformlar en öğretici yerlerdir donanım konularında. Youtube'da da Hardware Unboxed, Gamer's Nexus, Linus Tech Tips vb. gerçekten bilgi alabilecğein kanallar arasında.

Yerli kanallardan, platformlardan öğrenmeye çalışırsan bunlar gibi olursun. Bilgisayar hakkında bir şey bildiğini zannedip hiçbir şey bilmeyenler.

Ama bizim kanallardan da hakkını vereceğim videolar vardır tabii ki örneğin şu. Ama maalesef bu tarz içerikler oldukça sınırlı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani ama böyle bir şey de var çocuk gitmiş RAM ve DDR 4 vb. şeyler yazmış bilgisayar öğrenmek isteyen kişi RAM falan nereden bilsin ilk önce araştıracak RAM falan bilgisayar alacağı zaman araştırır.
Zaten bilgisayar hakkında temel bilgilerim yeterli ben daha detaylı yani bu işin uzmanı olmak istiyorum ilerde meslek olarakda yapmayı düşünüyorum.

• Bilesenlerden başlayın, işlevlerini ve sorumluluklarını ogrenin.
  • İşletim sistemlerini ve özelliklerini öğrenin.
  • Sistem toplamayı bilin.
  • Kendi bilgisayarınızı söküp toplayarak pratik yapın.
  • Isin içinde bulunun; ogrenme isteğiniz varsa egitim misali (staj) gibi düşünün, servise gidip durumu açıklayın gün içinde 1 saat olsa bile izleyin, çıraklık yapın, daha haşır neşir olursunuz.
  • Özellikle yabanci kaynaklardan aklınıza gelen her şeyi araştırın.
  • Videolar ve incelemeler izleyin.
  • Forumdaki rehberleri okuyun...

Geri
Yukarı