Bilgisayar kapatmamak fanları bozar mı?

Peki kaç watt yeterli gelir bu sisteme ve ben 13. nesil Intel işlemciler çıkınca i5 olanından ve DDR5 RAM'lere geçmeyi düşünüyorum.
O anakarta 13.nesil Intel işlemci takamazsınız.

Son düzenleme:
Hocam 7/24 açık bırakacak ne iş yapıyorsunuz acaba? Direk onu öylesenizde yardımcı olsak?

Çalışacağım bilgisayardan kitap okuyacağım polifazik uyku uyuyacağım bilgisayarda zaman harcanmasın kapatıp açmakla diye açık tutacağım 2 bilgisayar kullanmam çünkü kaydettiğim dosyaları sürekli oradan oraya kopyalamak zaman alır aklım karışır örneğin masaüstünde çalışıp okunan kitapları okundu klasörüne atıp metin belgesinede notlarımı kaydetsem laptopta onlar yapılmadığı için ya masaüstünden kopyalamam ya da laptoptada aynı işlemleri yapmam gerekir zaman alır bu da o yüzden tek bilgisayar kullanacağım.

Yıllarca aralıksız kapatmazsanız bilgisayar feci donmaya takılmaya başlar arada bir yeniden başlatma gerekir. Fanlar bozulmaz, bozulursa yenisini alırsınız zaten.

Ayda 1 defamı yeniden başlatayım bilgisayarı yeter mi?

Son düzenleme:
Çalışacağım bilgisayardan kitap okuyacağım polifazik uyku uyuyacağım bilgisayarda zaman harcanmasın kapatıp açmakla diye açık tutacağım 2 bilgisayar kullanmam çünkü kaydettiğim dosyaları sürekli oradan oraya kopyalamak zaman alır aklım karışır örneğin masaüstünde çalışıp okunan kitapları okundu klasörüne atıp metin belgesinede notlarımı kaydetsem laptopta onlar yapılmadığı için ya masaüstünden kopyalamam ya da laptoptada aynı işlemleri yapmam gerekir zaman alır bu da o yüzden tek bilgisayar kullanacağım.

Ayda 1 defamı yeniden başlatayım bilgisayarı yeter mi?

2 günde 1 iyidir.

bilgisayarda zaman harcanmasın kapatıp açmakla diye açık tutacağım

Açılıp kapanması zaten toplasan 1 dakikayı geçmez ki. Demek istediğiniz bilgisayarı açtığınızda tek tek program açmak ise Windows ve R tuşlarına aynı anda basarak çalıştır kutucuğuna %APPDATA%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup yazarak Startup klasörünü açın. Başlangıçta açılmasını istediğiniz uygulamaların bir kısayolunu bu klasörün içine atın. Artık bilgisayar açıldığında bu programları otomatik çalıştıracak.

2 günde 1 iyidir.

Açılıp kapanması zaten toplasan 1 dakikayı geçmez ki. Demek istediğiniz bilgisayarı açtığınızda tek tek program açmak ise Windows ve r tuşlarına aynı anda basarak çalıştır kutucuğuna %APPDATA%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup yazarak startup klasörünü açın. Başlangıçta açılmasını istediğiniz uygulamaların bir kısayolunu bu klasörün içine atın. Artık bilgisayar açıldığında bu programları otomatik çalıştıracak.

Bende şu an olanlar 6 nesil i5 6402p Hi-Level Elite series 128 GB SSD anakartta ASRock Q17mvpro. Peki ben yeni işlemci anakart ve SSD alsam daha mı iyi olur bu işlemci ve diğerleri kaç yıl daha dayanır hızlı şekilde 11 nesil Intel Core i5 11400 almayı düşünüyorum onbordlu olacak ekran kartı takmayacağım için ve anakartta gerekecek almayı düşünüyorum ve Samsung 870 EVO 250 GB SSD almayı düşünüyorum alınır mı?

Bende şu an olanlar 6 nesil i5 6402p Hi-Level Elite series 128 GB SSD anakartta ASRock Q17mvpro. Peki ben yeni işlemci anakart ve SSD alsam daha mı iyi olur bu işlemci ve diğerleri kaç yıl daha dayanır hızlı şekilde 11 nesil Intel Core i5 11400 almayı düşünüyorum onbordlu olacak ekran kartı takmayacağım için ve anakartta gerekecek almayı düşünüyorum ve Samsung 870 EVO 250 GB SSD almayı düşünüyorum alınır mı?

Bunun için farklı konu açman lazım bir konuda birden fazla soru sormak yasak.

Yeni konular

Geri
Yukarı