Çözüldü Bilgisayar Minecraft oynarken kapandı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BenSlexy

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
4 GB
Ekran kartı
intel
Minecraft oynarken hiçbir sebep olmadığı halde bilgisayar bir sürü işlem yaptı ve kilitleniyor yazıp kapandı. Nasıl geri açabilirim? Ne yapmam gerek?

Çözüm
Vallahi hocam bu kilitlenme olayına neden olan şeyler bunlarmış, siz garantisi duruyorsa garantiye verin. Yoksa güvendiğiniz bir bilgisayar tamircisine götürebilirsiniz. Açılmadığı sürece kendiniz bir şey yapamazsınız gibi duruyor.
1- yetersiz RAM belleği.
2- işlemcinin aşırı ısınması.
3-programlardan kaynaklanan sorunlar.
4-güncelleme yapılmaması (işletim sistemi, anakart, ekran kartı vb.)
5-düzgün çalışmayan sürücü sorunları.
6- virüsler.

4. olabilir ya. Güncellemeleri yapmıyordum. Ben bugün bir de şarja takmadan bekleyeceğim birkaç saat. Öncekinde böyle açtım.

4. olabilir ya. Güncellemeleri yapmıyordum. Ben bugün bir de şarja takmadan bekleyeceğim birkaç saat. Öncekinde böyle açtım.

Abı şaka gıbı ama ben şarjı ayağımla kapatmışım yanlışlıkla.
Yardımcı olduğunuz için gene de çok teşekkürler açılıyor şu anda.
Başka bir konuda birisi bunu yazmış

Bir de ekran (görüntü) kartı ile ilgili (yazılımla) iç sorunlar oluştuğunda yine sağ altta bu konuyla ilgili bir uyarı çıkıp dizüstünüz tam bu anlarda (çok geçici) olarak yine kilitlenebilir veya geçici bir süreliğine (bu görüntü sorununu kendi kendine halledinceye) kadar PC'niz tam olarak açılmamış olabilir. Kolay gelsin

şarja tak biraz bekle sonra tekrar açmayı dene.

Saolasın deneyeceğim

Başka bir konuda birisi bunu yazmış

Bir de ekran (görüntü) kartı ile ilgili (yazılımla) iç sorunlar oluştuğunda yine sağ altta bu konuyla ilgili bir uyarı çıkıp dizüstünüz tam bu anlarda (çok geçici) olarak yine kilitlenebilir veya geçici bir süreliğine (bu görüntü sorununu kendi kendine halledinceye) kadar PC'niz tam olarak açılmamış olabilir. Kolay gelsin

şarja tak biraz bekle sonra tekrar açmayı dene.

Daha ne kadar beklemem gerek şarjda? Saatler oldu

Son düzenleme:
Evet açılmıyor. Başka yöntemi var mı?

Vallahi hocam bu kilitlenme olayına neden olan şeyler bunlarmış, siz garantisi duruyorsa garantiye verin. Yoksa güvendiğiniz bir bilgisayar tamircisine götürebilirsiniz. Açılmadığı sürece kendiniz bir şey yapamazsınız gibi duruyor.
1- yetersiz RAM belleği.
6- virüsler.

1- yetersiz RAM belleği.
6- virüsler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Ahahaha sorununuzun çözüldüğüne sevindim, rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı