@adev Bence ban yemeden önce mesajı düzenle :D Ben oynamadım o oyunu bilmiyorum ama oynama sen öyle şeyler :D Bu alanla ilgili soruların olduğu zaman buradayım. İngilizce öğrenemye başla. Akademik olarak öğrenmeye başla, hazırlık okuma üniversitede. Lisede hazırlık var ise oku.
Hocam İngilizcem zaten çok iyi. Tabi ki üstüne katacağım ama bilmiyorum nedense ingilizcem baya iyi. Bu arada sizce tıp mı daha mantıklı yoksa mühendislik mi? İkisi de seveceğim meslekler.

Hocam İngilizcem zaten çok iyi. Tabi ki üstüne katacağım ama bilmiyorum nedense ingilizcem baya iyi. Bu arada sizce tıp mı daha mantıklı yoksa mühendislik mi? İkisi de seveceğim meslekler.
Adamına göre değişir. Fen lisesi okuyan zeki birine tıp oku demem. Burada zaten artık doktorluk yaparak iyi kazanç elde edemezsin. Uzman olana kadar 30 yaşını geçiyordun herhalde. 6 7 Bin maaş alarak başlıyorsun. Mühendis olursan 23 yaşında yurtiçi 6-7 bin tl, yurtdışı 3 bin euro, 10 bin dolar gibi paralar kazanabilirsin. Para tıpta değil yani. Ben bu kadar çok insanın tıp aşkı ile tıp okduğunu düşünmüyorum. Memur zihniyetinden ileri geliyor.

@kaplumbaga deden Yarın sabah yazacağım galiba omzum ağrıyor, bugün omuz çalıştım, uyuyacağım galiba.

Adamına göre değişir. Fen lisesi okuyan zeki birine tıp oku demem. Burada zaten artık doktorluk yaparak iyi kazanç elde edemezsin. Uzman olana kadar 30 yaşını geçiyordun herhalde. 6 7 Bin maaş alarak başlıyorsun. Mühendis olursan 23 yaşında yurtiçi 6-7 bin tl, yurtdışı 3 bin euro, 10 bin dolar gibi paralar kazanabilirsin. Para tıpta değil yani. Ben bu kadar çok insanın tıp aşkı ile tıp okduğunu düşünmüyorum. Memur zihniyetinden ileri geliyor.

@kaplumbaga deden Yarın sabah yazacağım galiba omzum ağrıyor, bugün omuz çalıştım, uyuyacağım galiba.
Hocam 6-7 bin derken yanlışınız var :) Bizim buradaki sağlık ocağında daha yeni doktorlar var (çok yeni değil anladınız siz) 15-20 bin maaş alıyorlar. Birde beğenmiyorlar :D

Çok geçmiş olsun. Sorun yok ama merak ediyorum nasıl bir şey olacak diye :D

Hocam çalışma hayatının ilk senesindeki bir bilgisayar mühendisi o kadar para alabiliyor mu? Ben 3 ile başlar sanıyordum.

Hocam çalışma hayatının ilk senesindeki bir bilgisayar mühendisi o kadar para alabiliyor mu? Ben 3 ile başlar sanıyordum.
Özelde benim bildiğim yeni mezun mühendis maaşları çoğunlukla 2.5-3 arası ama abim yeni mezun oldu 5.2k ile başladı fakat bilgisayar mühendisi değil endüstri mühendisliğinden mezun oldu. Belki okuduğu okul istanbulda olduğu içindir ve bir sürü program dil filan biliyordu kendini geliştirmişti. Hatta Yazılımcı olarak çalışıyor çalıştığı yerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı