Bilgisayar Mühendisliği Düşünenler Soru Yanıt

Maaşa yönelik kanıt isteyen varsa [email protected]'a mail atabilir. Bu aralar buraya pek giremeyeceğim. Gene sorularınızı hem buradan yazıp hemde mail atarsanız sizin açınızdan daha iyi olur.

Merhaba. Ben lise 3 ye gidiyorum. sbs den 465 civarı bir puan aldım 3 hafta çalışarak. benim aklımda inşaat muh. mimarlık eem muh. ve makine muh. vardı. Ben bircok sitede araştırma yaptım. Kafam çok karıştı. Birisi iş bulamazsın birisi 1500 tl ile başlarsın diye söyliyolardı. Şuan kafam çok karıştı. Ben herhangi bir muh. ya da mimar olursam kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. herkes 1500 2000 tl ile başlarsın dedikten sonra sizin 3000 tl ile başlayıp şuan 6000 tl civarı almanız beni mühendialiğe olan sevgimi arttırdı. sizce bu yazdiklarım arasından hangi muh. seçmem lazım. Mimarlık hakkında ne düşünüyorsunuz inş müh. aralarındaki farklar nelerdir. İş bulma konusunda maaş konusunda okul zorluğu konusunda hangi bölüm daha iyidir. En yüksek puan hangi mühendislik bölümünündür.

@Range.. Benim mühendislik diplomam olmasa ama bir pc mühendisinin yaptığı her şeyi yapabilsem iş bulma olasılığım ne olur? Diplomalı olmak şart mı? Yani sizin kazandığınız kadar kazanabilir miyim?

Gelen mailleri yanıtladım. Foruma pek giremiyorum. Mail atıpta cevap alamayan arkadaşlar olursa rica ediyorum tekrar maili atsın. Gözden kaçabiliyor. İyi forumlar.

Hocam ben lise 3. sınıfa geçtim bilgisayar mühendisliği istiyorum neler yapmalıyım?
Öncelikle bu yılı çok iyi değerlendirmeniz gerekli. İyi bir üniversitenin anahtarı 3. sınıf ve yazında diyebilirim. Tavsiyem derslerinize ağırlık verin. İlginiz var ise üniversitede kendinizi geliştirmeniz için çok aşırı şekilde boş vakit olacaktır.

Öncelikle bu yılı çok iyi değerlendirmeniz gerekli. İyi bir üniversitenin anahtarı 3. sınıf ve yazında diyebilirim. Tavsiyem derslerinize ağırlık verin. İlginiz var ise üniversitede kendinizi geliştirmeniz için çok aşırı şekilde boş vakit olacaktır.
Şuan referans amaçlı kişisel blog yazıyorum bir yararı olur mu?

Şuan referans amaçlı kişisel blog yazıyorum bir yararı olur mu?
Kesinlikle olur. Bir ideali olan firmalarda hep tarafıma soruldu. Blogunuz olsun. Kaliteli içerik olsun. Kısaca az ama öz olsun. Şimdi bir blog açar 10 yıl devam ettirirseniz büyük yararlarını görürsünüz.

Geri
Yukarı