Bilgisayar Mühendisliği

• Konuyu başlatan NaToRYuM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 3B
N

NaToRYuM

Ziyaretçi
Herkese merhaba. Bilgisayara olan ilgim ve bir az donanım bilgim olduğu için ilerde meslek olarak bilgisayar mühendisliğini seçmek istiyorum. İş olanakları nasıl ? Bu bölümü bitirirsem nerede çalışacağım ? Maaşı nekadar ? Geleceği olan bir meslek mi ? Bu konu hakkında biraz bilgi edinmek istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler :)

Bilgisayar mühendisi Türkiye de o kadar gelişmiş değil diye duymuştum yanlış bilgi vermek istemem. Bence yani bilgisayar mühendisi olup yurt dışında çalışmak daha mantıklı oralarda iş olanakları daha iyi gibi.

Bir not ekleyeyim bir kaç kişiden duyduğum şeyler bunlar doğrulu kesin değil.

Bende bilgisayar mühendisi olmak istiyorum, iyi bir üniversiteden mezun olursan en az 8.000'den başlarsın. Bu kadarı yeterli mi :)

Düzenleme: Tabii ki de dolar :)

Maaş olayı sana bağlı kendini yetiştirmiş bir mühendis olursan maaşı iyi olur. İyi bir üniversitede okuyup , dilini öğrenip, kendini yetiştirirsen iyi yerlere gelirsin.

Maaşı gerçekten çok iyiymiş :) Galiba mühendis olduktan sonra donanım değilde yazılım üzerine çalışılıyor. Şimdiden kendimi geliştirmeye çalışsam neler yapabilirim ? Lise 1. Sınıftayım.

Anadolu meslek lisesine gidiyorsan 1-0 önce başlarsın. Lise 4. sınıfta benim gibi, büyük bir şirkette çalışabilecek seviyeye ulaşırsın tabi kendi çabalarınla.
Üniversite sınavlarını da kazanabilirsen ondan gerisi girişkenliğin ile çorap söküğü gibi gelir.

İyi bir yazılımcıya her şirkette ihtiyaç var ve alacağın maaş gerçekten çok iyi olur.

Bende bilgisayar mühendisi olmak istiyorum, iyi bir üniversiteden mezun olursan en az 8.000'den başlarsın. Bu kadarı yeterli mi :)

Düzenleme: Tabii ki de dolar :)

Ya iyi güldüm. :D İlk alınan maaşların en çok olduğu alanlar sağlık alanlarıdır ki onlar dahi o mevla ile işe başlayamaz. Yanlış bilgilendirme yapmayın.

Evet, arkadaş yanlış bilgilendirmiş. 8 bin dolar değil, 8 bin lira bile alamazsın başlangıçta.
En başta stajyer olarak çalışıp 300 liranın kıymetini bilmeyi öğreneceksin :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı