Bilgisayar mühendisliği için biyoloji gerekli mi?

Sınavda çıktığı için, eğer yüksek yapmak istiyorsan öğrenmen gerekir.

Üniversiteden, kendin istemedikçe biyolojiye bulaşmadan devam edebilirsin.

Bunların dışında, biyoloji iyidir. Canlılığın nasıl devam ettiğini anlarsın biyolojiyle, kendini anlarsın bir nebze de olsa.

Sınavda çıktığı için, eğer yüksek yapmak istiyorsan öğrenmen gerekir.

Üniversiteden, kendin istemedikçe biyolojiye bulaşmadan devam edebilirsin.

Bunların dışında, biyoloji iyidir. Canlılığın nasıl devam ettiğini anlarsın biyolojiyle, kendini anlarsın bir nebze de olsa.
Yüzeysel olarak sıkıntı yok. O güzel ama çok detay olunca anlamıyorum. Neredeyse Türkçe hiç bir şey yok. Sürekli bu ne anlama geliyor oluyor.

Ama sınavda da hoca bunun ne anlama geldiğini değil, başka bir şey soruyor.

Öncelikle merhaba.

Ben bu biyolojiden nefret ediyorum gerçekten. Yapamıyorum, dinleyemiyorum, anlamıyorum...

Ben ileride bilgisayar mühendisliği istiyorum. Fizik iyi, kimya da idare eder. Geçerim yani, sorun olmaz. Ama biyoloji dersi baş belası oldu bana. Bu dersin sayısal ile ilişkisini de çözemedim, Full ezber.

Kısacası bana ileride biyoloji lazım olur mu, üniversitede vs?

Ben mezunum ve tek yapamadığım ders kimya. Eğer kimyayı yapıyorsan biyolojiyi hayli hayli yaparsın gibi geliyor. Evet ezber bir ders. Bunun için özet defteri tutmanı tavsiye ederim ileride ,özellikle bitkide, işine çok yarayacaktır.

Yüzeysel olarak sıkıntı yok. O güzel ama çok detay olunca anlamıyorum. Neredeyse Türkçe hiç bir şey yok. Sürekli bu ne anlama geliyor oluyor.

Biyoloji genelde süreçleri inceler, oksijensiz solunum nasıl olur gibi. Bu yönteme göre düşünmeye çalış, belki faydalı olur.

Aslında bu konuda ingilizce öğrensen çok rahat edersin. Biyolojimin fena olmamasının tek sebebi ingilizce bilmem. Çoğu kelime latinca-ingilizce olduğu için bir şekilde anlayabiliyorum. Bilgisayar mühendisliği istiyorsan da ingilizce gerekli zaten. Çalışsan anlaşılır.

Bir 12 olarak diyorum ki kesinlikle boş verme o dersi. Şu an AYT için söylüyorum; matım orta, fizik kimya mükemmel ama biyoloji yok. Daha yeni başladım çalışmaya lise hayatım boyunca bu dersi ne dinledim ne anladım zamanında yazılıdan 15 aldığımı hatırlıyorum :D. AYT denemelerinde kimya ful, fizik 10+ yapıyorum ve denemede biyoloji sorularına önceden hiç bakmazdım bile, şimdi biraz çalışınca 2-3 net çıkarmaya başladım.

Ben de hep nefret ettim bu dersten, sözel ve ezber şeylerden nefret ederim. Ancak bu dersi yapmak zorundayız sınav için. Ve çalışınca gördüm ki, çalışırken her ne kadar diğer derslere göre sıkılsam da aslında kolay bir ders olduğunu farkettim. Ezber dostum başka bişey yok, okuyacan ezberleyecen. Net hesaplama sitesine biyolojiyi 0 girmekle 8-9 girmek (daha fazla da yapabilmek sana bağlı) baya bi puan farkı oluştuyor. Gerçek sınavda o 8-9 net binlerce kişi geriye atar seni.

Geri
Yukarı