Bilgisayar mühendisliği için biyoloji gerekli mi?

Bir 12 olarak diyorum ki kesinlikle boş verme o dersi. Şu an AYT için söylüyorum; matım orta, fizik kimya mükemmel ama biyoloji yok. Daha yeni başladım çalışmaya lise hayatım boyunca bu dersi ne dinledim ne anladım zamanında yazılıdan 15 aldığımı hatırlıyorum :D. AYT denemelerinde kimya ful, fizik 10+ yapıyorum ve denemede biyoloji sorularına önceden hiç bakmazdım bile, şimdi biraz çalışınca 2-3 net çıkarmaya başladım.

Ben de hep nefret ettim bu dersten, sözel ve ezber şeylerden nefret ederim. Ancak bu dersi yapmak zorundayız sınav için. Ve çalışınca gördüm ki, çalışırken her ne kadar diğer derslere göre sıkılsam da aslında kolay bir ders olduğunu farkettim. Ezber dostum başka bişey yok, okuyacan ezberleyecen. Net hesaplama sitesine biyolojiyi 0 girmekle 8-9 girmek (daha fazla da yapabilmek sana bağlı) baya bi puan farkı oluştuyor. Gerçek sınavda o 8-9 net binlerce kişi geriye atar seni.
Çalışıyorum ama sınav zamanı. Aslında beni en çok bitiren uzaktan eğitim oldu. Okulda yüz yüze de bir şey anlar, yapardım. Ama şimdi ne dersi dinleyebiliyorum, ne anliyorum, ne çalışabiliyorum...

Geri
Yukarı