Bilgisayar mühendisliği okumadan önce altyapı gerekir mi?

Makaleler
2
İleride bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ama aklımda şöyle bir soru var: Üniversiteye başlamadan önce kodlama öğrenilmeli mi? Şimdilik İngilizce öğrenmeye önem veriyorum ama kodlama örneklerine bakınca C++ gibi bana karışık geliyor ve korkutuyor. Üniversitede sıfırdan eğitim veriliyor, değil mi? Hiç bilgisi olmayan biri verilen eğitim ve çalışma ile başarılı olabilir mi, altyapı gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ama aklımda şöyle bir soru var: Üniversiteye başlamadan önce kodlama öğrenilmeli mi? Şimdilik İngilizce öğrenmeye önem veriyorum ama kodlama örneklerine bakınca C++ gibi bana karışık geliyor ve korkutuyor. Üniversitede sıfırdan eğitim veriliyor, değil mi? Hiç bilgisi olmayan biri verilen eğitim ve çalışma ile başarılı olabilir mi, altyapı gerekiyor mu?

Daha önceden eğitimini alsan iyi olur ama bütçe meselesi bu tip şeyler.
Önceden alacağın eğitim seni üniversitede rahat ettirir.

Seçtiğin meslekte sınır yok ne kadar kendini geliştirirsen o kadar iyi firmalarda çalışırsın.

Elbette, dersler öğrenci hiçbir şey bilmiyormuş gibi anlatılmakta ve müfredatta buna uygun şekilde hazırlanmakta.

Birkaç günde temelini öğrenebileceğiniz nesne tabanlı programlama dersleri bile 2. Sınıfta verilmeye başlanıyor.

Tavsiye olarak algoritma temellerine bakabilirsin ufak ufak. Üniversitede algını yükseltir. Onun dışında İngilizce'ye devam et ve tabi ki olmazsa olmaz matematiğini de geliştir.

Bir alt yapının olmasının daha rahat olacağını düşünüyorum ama zorunluluk değil. Matematik, mantık, algoritma ve İngilizceniz iyi olduğu sürece sorun olmaz.

Geri
Yukarı