Bilgisayar Mühendisliği okumak için neler gereklidir?

Burası Türkiye arkadaşın diplomasını atayım istersen yasak değilse?
Size yaptığınız işi kanıtlayın demedim zaten, nerede yaşadığımı da iyi biliyorum.

17 yıldır çalıştığınızı söylemişsiniz, bu da yeterince saygıyı hak ediyor. Yazılım gibi alanlar da zaten mühendislik olarak görülmemeli (bence).

Yeni mezun yazılımcılar altımda çalışıyor, staj görüyor yazsanız dediğiniz doğru ama mühendis yazmanız biraz komik olmuş, onu belirtmek istedim.

Matematiğe formalite demeniz daha da komik, ona cevap bile yazma gereği duymuyorum.

Size yaptığınız işi kanıtlayın demedim zaten, nerede yaşadığımı da iyi biliyorum.

17 yıldır çalıştığınızı söylemişsiniz, bu da yeterince saygıyı hak ediyor. Yazılım gibi alanlar da zaten mühendislik olarak görülmemeli (bence).

Yeni mezun yazılımcılar altımda çalışıyor, staj görüyor yazsanız dediğiniz doğru ama mühendis yazmanız biraz komik olmuş, onu belirtmek istedim.

Matematiğe formalite demeniz daha da komik, ona cevap bile yazma gereği duymuyorum.

Gurur meselesi yapmaya değecek başarıların ödüllendirildiği bir ülke olsa, haklısın sonuna kadar cidden, umutlarının taze olması ve meslek pozisyonuna iraden ve güçlü bakış açın iyi ama, üniversite mezunu garson oluyor, adam tıp teknisyenliği okumuş, yani çok örnek var ben inancımı yitirdim, en baştaki koltukta bile bu şartlar aranmıyorken, ünvanların kağıtta değeri var herkes, kim işini iyi yaparsa ona bakıyor, haşa beyaz yakalıların alt sınıfıyız onlara hizmet ediyoruz ama, mühendislerde aynı şekilde onlara hizmet eden çerçevede, mecbur bizim ortamımız da barınmak ve, aynı çerçevede bir tecrübe asimetrisinde, mezun bile olsalar küçümsenebilirler bizde öyleydik, şimdi bu yorumu cahilce algılamaya hiç gerek yok gerçekçi olmak gerekiyor bazı konularda bende isterim, parlak zekamla daha fazla saygı görmek bu umutla yola çıkıp, hüsrana uğrayan çok insan var.

Gurur meselesi yapmaya değecek başarıların ödüllendirildiği bir ülke olsa, haklısın sonuna kadar cidden, umutlarının taze olması ve meslek pozisyonuna iraden ve güçlü bakış açın iyi ama, üniversite mezunu garson oluyor, adam tıp teknisyenliği okumuş, yani çok örnek var ben inancımı yitirdim, en baştaki koltukta bile bu şartlar aranmıyorken, ünvanların kağıtta değeri var herkes, kim işini iyi yaparsa ona bakıyor, haşa beyaz yakalıların alt sınıfıyız onlara hizmet ediyoruz ama, mühendislerde aynı şekilde onlara hizmet eden çerçevede, mecbur bizim ortamımız da barınmak ve, aynı çerçevede bir tecrübe asimetrisinde, mezun bile olsalar küçümsenebilirler bizde öyleydik, şimdi bu yorumu cahilce algılamaya hiç gerek yok gerçekçi olmak gerekiyor bazı konularda bende isterim, parlak zekamla daha fazla saygı görmek bu umutla yola çıkıp, hüsrana uğrayan çok insan var.
Dediklerinize ben de katılıyorum, sadece kendi başarınızı anlatırken mühendisliğe vurgu yapmanız doğru değil. Beyaz yakalı gibi kavramlar çok muğlak, altıyız gibi yorum yapmanıza da bence gerek yok. Şikayet ettiğiniz düzeni savunmak gibi bir durum aslında diyebilirim. 17 yıllık başarı hikayeniz bana kalırsa bir mühendisi eğitmenizden daha değerli.

Konu sahibine yazmayı unutmuşum.

Yazılım işinde gelişeceksen bence üniversitenin bir önemi yok. Bu yaşlarda yazılıma başlamak sana avantaj katacaktır yeterince. Mühendislik okumak sana farklı bir tecrübe kazandırır, sorun çözme becerini yükseltir ama çok iyi bir okulda mühendislik okumayacaksan, ve yazılımcı olacaksan mühendislik şart değil, hatta (bana göre) 4 yıllık vakit kaybı.

Dediklerinize ben de katılıyorum, sadece kendi başarınızı anlatırken mühendisliğe vurgu yapmanız doğru değil. Beyaz yakalı gibi kavramlar çok muğlak, altıyız gibi yorum yapmanıza da bence gerek yok. Şikayet ettiğiniz düzeni savunmak gibi bir durum aslında diyebilirim.

Konu sahibine yazmayı unutmuşum.

Yazılım işinde gelişeceksen bence üniversitenin bir önemi yok. Bu yaşlarda yazılıma başlamak sana avantaj katacaktır yeterince. Mühendislik okumak sana farklı bir tecrübe kazandırır, sorun çözme becerini yükseltir ama çok iyi bir okulda mühendislik okumayacaksan, ve yazılımcı olacaksan mühendislik şart değil, hatta (bana göre) 4 yıllık vakit kaybı.

Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın, ben sadece olayları kendi açımdan yorumladım sizin iş ortamınız ve tecrübeniz farklıdır, kesinlikle aşağılama falan yok niyetimde o değil ben bir kişiyi kazanırken, hevesi kırılmasın gerçekten kazanalım gerçekleri ile olsun isterim çünkü doktor bir kere, girince çıkamıyorsa bu sağlık sektöründen bilişim sektörüde öyledir, örümcek ağı gibidir her alanda bilişime hitap eden bir şeyler illaki vardır, severek yapmak çok önemli o yüzden iyi sosyaller tekrar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hacettepe'de okuyorum. Bilgisayar Mühendisliği hakkında böyle bir video çekmiştik. Bu videodan sonra hala aklına takılanlar olursa videonun yorumlarından sorabilirsin. Seve seve cevaplarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı