Bilgisayar mühendisliği okumak için neler yapılmalı?

Bir dakika bilgisayar mühendisliğinin de mi dalları var hocam
Dalları olarak mesela oyun mu yapıcaksın,site mi kodlayacaksın bunları seçmen gerekiyor. Ben mesela oyun bölümü seçtim. Tabiki bunlar üniversite zamanı için geçerli.
Anladım hocam peki Anadolu lisesinde olsam çok çabalasam yine de kazanma şansım var mı?
Çok zor ben fen lisesi okudum. Anadolu kurtarcağını sanmam ora sözel ağırlıklı.

Dalları olarak mesela oyun mu yapacaksın, site mi kodlayacaksın bunları seçmen gerekiyor. Ben mesela oyun bölümü seçtim. Tabii ki bunlar üniversite zamanı için geçerli.

Anladım hocam peki siz şimdiden kodlama öğren demişsiniz. Hangisiyle başlamalıyım bu arada sistemim çok kötü 3GB RAM ve 512MB ekran kartım var
Dalları olarak mesela oyun mu yapacaksın, site mi kodlayacaksın bunları seçmen gerekiyor. Ben mesela oyun bölümü seçtim. Tabii ki bunlar üniversite zamanı için geçerli.

Çok zor ben fen lisesi okudum. Anadolu kurtarcağını sanmam ora sözel ağırlıklı.

HM anladım pekii fen lisesine girmek çok mu zor ilk kaçta olmak lazım

HM anladım pekii fen lisesine girmek çok mu zor ilk kaçta olmak lazım
Hocam sizin başarınıza göre 460 puanlık fen liseside var 490 da alımlar değişiyor hedef belirleyin.
Peki hocam hangi dil ile başlamalıyım bir ara C++ başlamıştım ama bırakmıştım çok bir şey hatırlamıyorum ve nasıl öğrenebilirim onu da unuttum
Udemy kurslarını alabilirsin orda bütün kodların dersleri var.

Önce LGS'ye odaklanıp iyi bir Fen ya da Anadolu lisesi kazanmaya bakman lazım. Sonrasında sayısal derslere yoğunlaşıp sayısal bölümünü seçmen gerekli lisede. Zaten Fen lisesine gidersen her türlü sayısal seçiyorsun.

Kod yazmak için sistem çok önemli değil. Ortalama bir bilgisayar ile çok rahat kod yazarsın.
Ne yazacağına göre değişir bu. Web alanında Front-End yazacaksın evet, ortalama bir sistem yeter ama oyun geliştiriciliği vb. konularda yeterli olmaz.

Önce LGS'ye odaklanıp iyi bir Fen ya da Anadolu lisesi kazanmaya bakman lazım. Sonrasında sayısal derslere yoğunlaşıp sayısal bölümünü seçmen gerekli lisede. Zaten Fen lisesine gidersen her türlü sayısal seçiyorsun.

Ne yazacağına göre değişir bu. Web alanında Front-End yazacaksın evet, ortalama bir sistem yeter ama oyun geliştiriciliği vb. konularda yeterli olmaz.

Muhtemelen üniversite de oyun alanı seçiceğim ama şimdiden biraz kod öğrenirsem bu sistem yeterli olur mu onun için

Aynen oyun konusunda daha iyi sistem lazım. Ama ortalama bir bilgisayar ile kod yazabileceği söylüyorum.
Muhtemelen üniversite de oyun alanı seçiceğim ama şimdiden biraz kod öğrenirsem bu sistem yeterli olur mu onun için
Oyun için daha iyi bir sistem yapın hocam. Ama normal kodu ortalama bir bilgisayar yazar.

Bilg. Müh. okuyup yazılım alanında kendini geliştirip meslek edinecek isen önce bilgisayarlar ile aran iyi olması gerek bi okadar da ingilizce. Sürekli araştırma ve uygulama yöntemleri hayatının bir parçası olacak. Tabi bu yazılım alanı sınırsız alanlara sahip yapay zekadan tut web designer a kadar uçsuz bucaksız. 7. sınıfta kaç yaşında oluyorsun bilmiyorum ama bu erken yaşlarda hedef ve yol edinmen seni mutlaka güzel yerlere götürecektir.

Geri
Yukarı