Bilgisayar mühendisliği okunur mu?

WHT

Decapat
Yer
İstanbul
YKS için hazırlanıyorum. Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum fakat aklımda sorular var. İşsizlik en büyük korkum. Forumdaki diğer konularda sürekli işsizlikten bahsedilmiş. İş bulma olanakları ve maaşlar hakkında bilginize ihtiyacım var. Bir de sürekli çalışıp kendini geliştirmen lazım deniyor.
Sıralamayı daha sınava girmeden tahmin edemem fakat 120-90K arası yapabilirim. İş olanakları fazla bölüm önerisi ve bilgisayar mühendisliği için üniversite önerisi çok yardımcı olur.

Hangi bölümü bitirirseniz bitirin günümüzde alacağınız diploma parçası sizi bir işe sokmayacak, kendinizi her türlü geliştirmek ve sürekli çalışmak zorundasınız önce bunun farkına varmanız gerekiyor. Ha kendinizi geliştirirseniz her bölümde iş bulursunuz, hatta düşünceniz iş olanağı ve işsizlik korkusu ise kendinizi geliştirirseniz üniversite okumanıza bile gerek yok.

Bilgisayar mühendisliği şu an oldukça popüler ama bu garanti iş bulacağı anlamına gelmiyor. İş bulmak kendini geliştirmene bağlı. 4 sene okulun verdiğinin üzerine koymazsan, 101 oynamakla geçirirsen elbette işin olmaz. Emek ve sabır isteyen bir bölüm. Ayrıca bölüm yoğun sayısal dersler içeriyor. Matematikle aranın iyi olması gerekiyor.

Hocam 120 90 k ile yerinizde olsam bir üniversiteye gitmem sıralama kötü TR de iyi bir maaş ve iyi bir gelecek istiyorsanız en azından ilk 10 20 k da olmanız lazım evet diploma bir işinize yaramayacak ama üniversite de öğrendikleriniz çok işinize yarayacak bilgiisyar mühendisliğini bir 10 k da üniversite de okumak var bir de 100K da okumak var 2 üninin şartları eşit olmayacak yerinizde olsam sınava daha fazla çalışır bu sene olmazsada seneye olacak sınav için çalışırdım iyi günler.

Hangi bölümü bitirirseniz bitirin günümüzde alacağınız diploma parçası sizi bir işe sokmayacak, kendinizi her türlü geliştirmek ve sürekli çalışmak zorundasınız önce bunun farkına varmanız gerekiyor. Ha kendinizi geliştirirseniz her bölümde iş bulursunuz, hatta düşünceniz iş olanağı ve işsizlik korkusu ise kendinizi geliştirirseniz üniversite okumanıza bile gerek yok.

Bilgisayar mühendisliği şu an oldukça popüler ama bu garanti iş bulacağı anlamına gelmiyor. İş bulmak kendini geliştirmene bağlı. 4 sene okulun verdiğinin üzerine koymazsan, 101 oynamakla geçirirsen elbette işin olmaz. Emek ve sabır isteyen bir bölüm. Ayrıca bölüm yoğun sayısal dersler içeriyor. Matematikle aranın iyi olması gerekiyor.

İster istemez daha önce yapmadığım bir şey olduğu için kaygılıyım. Kulüplere girerek kendimi geliştirmeyi hedefliyorum hocam. Yazılıma ağırlık verip bulabilirsem yapay zeka ve 2 dil okuluna gideceğim. Mesajlarınız için teşekkürler.

Hocam 120 90 k ile yerinizde olsam bir üniversiteye gitmem sıralama kötü TR de iyi bir maaş ve iyi bir gelecek istiyorsanız en azından ilk 10 20 k da olmanız lazım evet diploma bir işinize yaramayacak ama üniversite de öğrendikleriniz çok işinize yarayacak bilgiisyar mühendisliğini bir 10 k da üniversite de okumak var bir de 100k da okumak var 2 üninin şartları eşit olmayacak yerinizde olsam sınava daha fazla çalışır bu sene olmazsada seneye olacak sınav için çalışırdım iyi günler.

Tabii ki 10k ile okuduğun bölüm 100k ile kıyaslandığında çok farklıdır ama her insanın ders çalışabilme kapasitesi, çalıştığı ortam ve şartlar farklı hocam. Elimden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Olası senaryonun en kötüsünü düşünüyorum sadece.

Ölü ya da kullanılmayan teknolojileri öğretiyorlar. Ciddi mühendislik alanlarında çalışmayacaksanız hiçbir işinize yarayamayacak şeyler öğretiyorlar. Neredeyse hiç güncel bir eğitim yok. Anlamanız için bir misal vereceğim. Oyun sektörünün pazardaki payını internetten öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili bir ders koymuşlar güya , hazır bir motorla vs. öğreteceklerine gidiyorlar tarihin ilk dijital oyununu yapmaya öğretiyorlar. Tabiri caizse işletim sistemi yazdırmaya çalışıyorlar. Her konuda , her alanda bu böyle. Genel olarak Üniversitelerin bir çok alanda kalitesizliği de ayrı konu. Çin malı adam yetiştiriliyor kısaca. Her türlü israf.

Geri
Yukarı