Bilgisayar mühendisliği okunur mu?

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bu forumda olan çoğu kişi gibi bilgisayara ilgim var. 11. sınıfa geçtim ve YKS'ye düzenli olarak çalışıp bilgisayar mühendisliğine girmek istiyorum. Sivas'ta yaşıyorum ve buradaki üniversitedeki bilgisayar mühendisliği bölümü en son 150 bin ile almış. Düzenli çalışarak başarabileceğime inanıyorum, burada okursam çok daha rahat ederim. Neyse sorum şu, bilgisayar mühendisliği bölümünde neler öğretiliyor ve okul bitince karşıma nasıl iş imkanları çıkar? Yazılım ile farkı nedir? Normalde YKS ile ilgili bir hedefim yoktu ama 11. sınıfa başlamadan bir hedef koymam gerektiğini fark ettim, bilgisayar mühendisliği kafama yattı ama olayının ne olduğunu pek bilmiyorum.

Bilgisayar müh bölümünde donanım ve yazılım ile alakalı dersler okutulur. Yazılım müh bölümünde donanım ile alakalı dersler daha az olur ağırlıklı yazılım dersleri olur.

Arkadaşlar güzel bilgilendirmiş. Okurken çevre kasmaya çalışman şart. Bu işte çevre çok önemli. Oradaki üniversite nasıldır bilmiyorum ama bölüm güzel bölüm. Bir öğretim görevlilerine falan bak YÖK Atlas üzerinden. Hatta imkanın varsa orada okuyan 2. sınıf 3. sınıf öğrencilerine ulaşmaya çalış. Aklında soru kalmasın.

Benim de hedefim yoktu bilgisayar düşünüyorum ben de 2 senem var sınava. Konuyu takibe aldım bilgisayarcı arkadaşların önerilerini bekliyoruz. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı