Bilgisayar mühendisliği okurken çift ana dal ile yazılım mühendisliği okumak

rvydadlra

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayar mühendisliği okuyorum, yazılım mühendisliğine çap yapmak mantıklı mı yoksa zaman kaybı mı olur? Deneyimi ya da fikri olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

Merhaba. Bilgisayar mühendisliği okuyorum, yazılım mühendisliğine çap yapmak mantıklı mı yoksa zaman kaybı mı olur? Deneyimi ya da fikri olan varsa aydınlatırsa sevinirim.
Bilgisayar Mühendisliği ile yazılım mühendisi olursunuz bence. Eğer amacınız oysa tabii.
Değiştirmenize gerek yok bence. Müfredatı bilmiyorum ama bölüm isimlerinden yola çıkacak olursak eğer amacınız yazılım ise yazılım mühendisliğinde programlama öğretiyorlardır.
Bilgisayar mühendisliğinde öğretiyorlar mı size bilmiyorum ama.

Dediğim gibi fazla bir değişiklik olmaz ama.

Aynısını görüyorsun zaten, zaman kaybı direkt.
teşekkür ederim

Konudan bağımsız hangi üniversite'de okuyorsunuz?
sakaryada

Bilgisayar mühendisliği okuyan biri olarak konuyu mantıksız buluyorum. Zaten birçok yazılımla alakalı dersler var.
teşekkür ederim

Bilgisayar Mühendisliği ile yazılım mühendisi olursunuz bence. Eğer amacınız oysa tabii.
Değiştirmenize gerek yok bence. Müfredatı bilmiyorum ama bölüm isimlerinden yola çıkacak olursak eğer amacınız yazılım ise yazılım mühendisliğinde programlama öğretiyorlardır.
Bilgisayar mühendisliğinde öğretiyorlar mı size bilmiyorum ama.

Dediğim gibi fazla bir değişiklik olmaz ama.
evet öğretiyorlar. teşekkür ederim fikriniz için

Benzer bölümler zaten gereksiz olur bence. Ama mesela Elektrik-Elektronik Mühendisliğine karşı bir ilginiz varsa, o bölüm ile çift anadal yapabilirsiniz, bence daha iyi olur.
açıkçası öyle bir ilgim yok, daha çok grafik tasarım benzeri şeylere ilgim var fikriniz için teşekkür ederim

Yazılım mühendisliği alt dal gibi bir şey zaten. Yazılım mühendisi mezununun alınıp da bilgisayar mühendisinin alınmadığı iş görmedim daha.
teşekkür ederim

Merhaba. Sakarya Üniversitesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü hakkında bilginiz var mı?

Bir de Endüstri Mühendisliği ile ÇAP yapmak daha iyi bir fikir olabilir. Elektrik Elektronik Mühendisliği ile ÇAP yapmak bayağı zorlar diye düşünüyorum.
Merhaba, yönetim bilişim sistemleri işletme fakültesinde açıkçası bilgim yok. bilişim sistemleri mühendisliği bizim fakültede yani bilgisayar bilişim fakültesinde. Sakaryanın bilgisayar alanına ayrı bir önemi var zaten mühendislik fakültesşnden ayırıp ayrı bir fakülte açmasından belli oluyor. Herhangi bir tanıdığım yok ama kötü olacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı