Bilgisayar mühendisliğini neden kötülüyorlar?

RaXeR

Hectopat
Katılım
14 Eylül 2018
Mesajlar
1.442
Çözümler
3
Yer
EVREN
Kendini çok geliştirmen lazım. Çünkü ülkede bayağı bilgisayar mühendisi var. Yurt dışına çıkman içinde hem kendini bu alanda bayağı geliştirmen ve İngilizce'ni de geliştirmen lazım.
 

Asdasgudas

Centipat
Katılım
26 Eylül 2020
Mesajlar
4.836
Makaleler
5
Çözümler
14
Yer
Muğla
Aslında düzgün bir eğitim verilse çok güzel bir bölüm. Ancak Türkiye'de bilgisayar mühendisliği okudum deyince firmalar Avrupa'da lisede yazılım öğrenmiş veletlerle bir tutuyorlar. Ben Türkiye'de verilen bilgisayar mühendisliği eğitimini beğenmiyorum. Donanıma yönelik bilgi çok azken yazılım tarafında da işte ne bileyim Python falan öğretiyoruz diye 3-5 sayfa örnek kod verip sınavlarda geçiştiriyorlar. Ben elektrik elektronik mühendisiyim. Programlama dersinde FORTRAN'dan başlayıp temelinden itibaren öğrettiler. Bilgisayar mühendisliği bitiren arkadaşıma soruyorum. Bana o ne diye soruyor. %90'ından daha iyi yazılım öğrendiğimi düşünüyorum. Tabi kendisini geliştirirse neden iyi bir meslek olmasın ama Türkiye'de bence bilgisayar mühendisliği bölümleri 6-7 üniversite hariç gereksiz. Komple reform yapılması veya yapılamıyorsa kapatılıp yazılım mühendisliği olarak değiştirilmesi taraftarıyım. Elini sallayan giriyor. 220-230 bin yapıp gram matematik bilmeden bilgisayar mühendisliğine giriyorlar sonra işsiz kaldım diye ağlıyorlar.
 

ZCPS21

Centipat
Katılım
25 Aralık 2020
Mesajlar
1.683
Çözümler
1
Ayda yılda 1 kere gördüğün insan garanti işe gir diye abuk sabuk yorumlar yapar her zaman, herhangi bir tecrübesinden bahsetmiyorsa bu tür birisi, dinlemeye değmez.

Bana sorarsan üniversitede gördüğün eğitimin dışında, bir şeyleri öğrenmen ve tecrübe etmen gerekiyor derim.
 
Yukarı