Bilgisayar Oynarken Kendimi Nasıl Koruyabilirim?

hocam ben pc kullanırken pek bi bulanıklık hisstemiyorum hemen ama telefonu bi 10 dkk veya 30 dkk kullanim hemen etrafı bulanık görmeye başlarım dışarda dolaştığım zaman etrafıda net görürürm bir sıkıntım yoktur 7 yıldır laptop kullanıyorum şükür daha gözlük kullanmıyorum şimdi yeni pc topluyorum da 3 lü monitör sistemi yapıcam Flexyarm 301 3 Adet Monitör Taşıyan Askı Kolu bacağı bu birde 3 tane monitör alıcam acaba bildiğiniz bir kaç şey var mı göz sağlığı açısından?

hocam o zaman 10 saat pc kullansan zarar olmaz dimi
Buna direkt olur/olmaz denemez, fakat 10 saat aralıksız bilgisayara bakmak gözlük olmasına rağmen tehlike arz edebilir fakat bunu bilen biri açıklasa daha iyi olur, çok bilgili değilim. Fakat dinlendirici gözlüğün özelliği, gözünü, bilgisayardan gelen "Mavi Işık" olarak adlandırılan ışınlardan korumasıdır. Yani daha az zarar almasını sağlar ama zararı sıfırlamaz.

Buna direkt olur/olmaz denemez, fakat 10 saat aralıksız bilgisayara bakmak gözlük olmasına rağmen tehlike arz edebilir fakat bunu bilen biri açıklasa daha iyi olur, çok bilgili değilim. Fakat dinlendirici gözlüğün özelliği, gözünü, bilgisayardan gelen "Mavi Işık" olarak adlandırılan ışınlardan korumasıdır. Yani daha az zarar almasını sağlar ama zararı sıfırlamaz.
eyw bi göz doktoruna görünürüm artık

Yeni konular

Geri
Yukarı