Bilgisayar programcılığı İngilizce mi?

SuiCast

Kilopat
ATA AÖF bilgisayar Programcılığı okuyorum.
Asıl sormak istediğim şey bu diplomanın dünya üzerindeki farklı bir ülkede herhangi bir statüsü var mı?

Bilgisayar programcılığı Türkçe bir programdır hocam.
Bildiğim kadarıyıla 2 yıllıkların hiçbiri İngilizce değil.

Diğer ülkelerede yeterliliğe gelirsek;
Adı bilinen ve itibarı yüksek üniversitelerde (ODTÜ, Boğaziçi vs.) bile 4 yıllık programlar yetersiz kalıyor. Diploma gerektiren bir işte mutlaka yeterlilik testi istiyorlar.
Türkiye maalesef eğitim konusunda çok yetersiz bir ülke.

Ancak, bilişimle ilgili mesleklerde diploma diğer mesleklerde olduğu kadar önemli değil.

Son düzenleme:
Bilgisayar programcılığı Türkçe bir programdır hocam.
Bildiğim kadarıyıla 2 yıllıkların hiçbiri İngilizce değil.

Diğer ülkelerede yeterliliğe gelirsek;
Adı bilinen ve itibarı yüksek üniversitelerde (ODTÜ, Boğaziçi vs.) bile 4 yıllık programlar yetersiz kalıyor. Diploma gerektiren bir işte mutlaka yeterlilik testi istiyorlar.
Türkiye maalesef eğitim konusunda çok yetersiz bir ülke.

Ancak, bilişimle ilgili mesleklerde diploma diğer mesleklerde olduğu kadar önemli değil.
Hmm peki, hocam sallıyorum vize/green card başvurularda bulunsam, diplomanın yurt dışına çıkmam konusunda herhangi bir etkisi olur mu?

Hmm peki, hocam sallıyorum vize/green card başvurularda bulunsam, diplomanın yurt dışına çıkmam konusunda herhangi bir etkisi olur mu?
Green Card rastgele çekilen bir çekiliştir hocam. Herkese çıkabilir. Piyango gibi düşünün.

Vize konusunda devlet çalışanı olmanızın büyük etkisi var. Zaten 20 yıl devlette çalıştıktan sonra yeşil pasaport alıyorsunuz.
diplomanın yurt dışına çıkmam konusunda herhangi bir etkisi olur mu?
Yani, ekstradan bir etkisi olmaz hocam.

Bilişim mesleklerinde iş sizde bitiyor. Kalifiyeli eleman olduğunuzu kanıtlarsanız her kapı açılır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı