Bilgisayar programcılığından yönetim bilişim sistemlerine geçiş mümkün mü?

yakishcan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
YBS ilgi alanım olduğu ve AYT'ye çalışacak vaktim olmadığı için TYT'ye yoğunlaşıp iki yıl sonra DGS ile şansımı denemek istiyorum. Bildiğim kadarıyla programcılıktan YBS bölümüne geçiş yok. Kesin bilen arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Örgün şekilde de geçiş yapabiliyorsun. Ben de bilgisayar programcılığı öğrencisiyim. 1.sınıfım. YBS istiyordum kendi şehrimde kazanamadım ondan dolayı DGS çalışıyorum. Yani geçebilirsiniz hocam ben böyle biliyorum hocalarıma da sordum isterseniz siz de sorabilirsiniz.

Ortalamanın 80 ve üzeri olması gerekli olduğu belirtilmiş. Geçiş manyağı olmak da istemiyorum. Belki iki yıl içerisinde YBS eklenir BP'den geçiş programlarına. Belki DGS komple kaldırılır. Bilemeyiz.
AÖF'ten de örgüne geçiş denenebilir:

Örgün şekilde de geçiş yapabiliyorsun. Ben de bilgisayar programcılığı öğrencisiyim. 1.sınıfım. YBS istiyordum kendi şehrimde kazanamadım ondan dolayı DGS çalışıyorum. Yani geçebilirsiniz hocam ben böyle biliyorum hocalarıma da sordum isterseniz siz de sorabilirsiniz.
Hocam kaynak verebilir misiniz? ÖSYM'nin DGS bölümleri kılavuzunda örgün eğitim olarak geçişi bırakın Bilg. Prog. satırının karşısında YBS yazmıyor bile. Çok saçma fakat yok yani işin sonunda.

Edit: Halihazırda bir bölüme kayıtlı değilim fakat YKS'ye çalışıyorum, önlisans "Bilgisayar" yazacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
ÖSYM'nin DGS bölümleri kılavuzunda örgün eğitim olarak geçişi bırakın Bilg. Prog. satırının karşısında YBS yazmıyor bile. Çok saçma fakat yok yani işin sonunda.

Ben de anlamış değilim. Hobi olarak bilgisayar programcılığı okumuştum da insanın DGS girip YBS seçebiliyor muyum diye bakası geliyor şimdi. 😀

Geri
Yukarı