Bilgisayar Yavaşlıyor

• Konuyu başlatan CihanUnlu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C

CihanUnlu

Ziyaretçi
Arkadaşlar sistemim gayet iyi ve yeni bir sistem ama bu bilgisayarı aldığıma alacağım pişman oldum ya. Şimdi de bir anda bilgisayar yavaşladı ama bütün işlemler yavaş çalışıyor. Sıcaklığa baktım normal cpu kullanımı %2 Ram 1.12 GB kullanılıyor. Arkada doğru dürüst program açık değil ama hem internette hemde bilgisayarda bilgisayar hafif takılıyor gibi çalışıyor. Daha 2 gün önce format attım en fazla 4 5 tane program yüklü virüs taraması sonuç vermiyor valla bıktım bu bilgisayardan ne yapıcam ? Ben bu bilgisayarı saçma sapan sorunlar veriyor ya kırıp atıcam 2 bin tl'ye aldık başımız sorundan kurtulmuyor. PC reset attım anca öyle düzeldi ama düzelmesi sorun değil neden böyle bir şey oluyor ana soruna inmem lazım.

Sistemim ;
İşlemci amd fx x8 8 çekirdek
Anakart Asus m5a97r2.0
RAM : 8GB Gskill
Ekran kartı powercolor hd7870 2GB 256bit
HDD : wd green 1 TB
Kasa Corsair 400r 750 Watt

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemini Win 8'e güncelleyin. https://www.technopat.net/forum/windows-8/9708-windows-8-turkce-indirme-baglantilari.html Onun dışında PC'nizin aşırı hızlanmasını istiyorsanız kendi bütçenize göre bir SSD seçin, Win8'i oraya yükleyin. Solid State Disk (SSD) - Vatan Computer

Hard diskinizin boyutu büyük olabilir ama bu güçlü olabilceği anlamına gelmez. Hard diskiniz giriş seviyesi olabilir. Sata kablolarını anakartınızın SATA 6'ya takın. DVD okuyucu gibi fazla önemli olmuyanları SATA 3'e takabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar zaten hızlı arkadaşlar. Ama bazen normal düzeyden daha fazla yavaşlıyor yani olmaması gereken şekilde yavaşlıyor. Takılır düzeyde bir yavaşlama bu işlemler gayet hızlı çalışıyor ama hafif takılıyor gibi oluyor. Bilgisayarımda çok fazla oyun var ve Hepsi orjinal değil o yüzden win 8 e geçmeyi düşünmüyorum bu yüzden yoksa win 8 kuracaktım bende.

Bilgisayar zaten hızlı arkadaşlar. Ama bazen normal düzeyden daha fazla yavaşlıyor yani olmaması gereken şekilde yavaşlıyor. Takılır düzeyde bir yavaşlama bu işlemler gayet hızlı çalışıyor ama hafif takılıyor gibi oluyor. Bilgisayarımda çok fazla oyun var ve Hepsi orjinal değil o yüzden win 8 e geçmeyi düşünmüyorum bu yüzden yoksa win 8 kuracaktım bende.
Orjinal olsun olmasın Win8'de çalışacaktır. Onun dışında Hard Diskiniz habire birşey okuyor olabilir, oda bayağı yavaşlamalara ve donmalara(kasmalara) sebep olabilir. Ne demek istediğinizi anlıyorum. Örnek vermek gerekirsek oyun 50 FPS'de dir ama hard diskin bir diğer bölümü okuyup hafızaya göndermesinden dolayı çok anlık takılmalar olabilir. Doğru anlamış mıyım ? Kısa süreli takılmalar yaşıyorsunuz.

Hayır o anda hiç bir işlem yapmıyordu. Neyse yarın vatan computerin teknik servisine bırakacağım. Bu arada neden win8 e geçmeliyim win 7 ultimate gayet iyi bir işletim sistemi.

Hayır o anda hiç bir işlem yapmıyordu. Neyse yarın vatan computerin teknik servisine bırakacağım. Bu arada neden win8 e geçmeliyim win 7 ultimate gayet iyi bir işletim sistemi.
Windows 8 kadar hiç bir zaman hızlı ve stabil şekilde çalışmıyacaktır. Bu arada demek istediğim şeyi anlamamışınız. Bende sizin dediğiniz şeyden bahsediyorum anlık takılmalar, hiç bir işlem yapamamalar. İşlemci sıcaklığı normal düzeyde demişsiniz.

Dostum hayır ya o ani takılmalar sisteme res atana kadar düzelmiyor. İlk defa başıma bugün geldi. Bir de benim oyunlar D'de duruyor. C ye direk win8 kursam D'yi de siler mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı