Bilgisayara boş boş bakıyorum

Benzer durumdayım. Hikâyeli oyunlara tahammülüm zaten yoktu, artık Online oyunları bile bıraktım sayılır. FM hariç ama o halen güzel geliyor.

Gidip AC ya da euro truck gibi oyunlar oynarsanız sıkılırsınız tabii.Witcher, Rdr2, Gow , Elden Ring falan oynayın kendinize gelirsiniz.

Bilgisayarı alalı 4-5 ay oldu, sistem orta halli ama çoğu oyunu öyle böyle kaldırıyor. Fakat hiçbir şey yapasim gelmiyor, bilgisayara bakıyorum o da bana bakıyor. Yaşım 27, sanırım artık oyun oynamaktan falan keyif almıyorum. Oyunu açtıktan sonra kapatmam bir oluyor. En son Football Manager oynuyordum o bile sıktı, arada bir Euro Truck oynuyorum. Böyle beni uğraştıran oyunlardan nefret ediyorum, oyuna giriyorum bir şeyi yapamazsan siliyorum. Sanırım bizden geçmiş.

CS GO dene. En azından hilelere söversin canın sıkılmaz 😁

Gidip AC ya da euro truck gibi oyunlar oynarsanız sıkılırsınız tabii.Witcher, Rdr2, Gow , Elden Ring falan oynayın kendinize gelirsiniz.

Oyuna girip görev yapmak sıkıcı geliyor, böyle mesela oyuna giriyorum ingilizce birde baslayamiyorum sinir oluyorum. Yani o cocukluktaki heyecan yok :) bilgisayarı aldığıma pişman olmuş gibiyim.

Benzer durumdayım. Hikâyeli oyunlara tahammülüm zaten yoktu, artık Online oyunları bile bıraktım sayılır. FM hariç ama o halen güzel geliyor.
FM evet güzel sarıyor ama bazen çok bağımlı gibi oynuyorsun, bazende oyuna giresim gelmiyor.

Belli bir yaştan sonra mesleğiniz oyun sektörü ile alakalı değilse oyunlar sarmayabilir. Yinede kaliteli hikaye sunan oyunlara bakın derim. Ets ve fm bayıyor belli bir saatten sonra.

Aynı durumdayım bilgisayar topladım boşluğa düştüm bilgisayarsız duramıyorum canım çok sıkılyıor ama bilgisayar da da hiç bir şey yapmıyorum bu hafta spora yazıldım onla ilgileniyorum artık zamanım bilgisayar başında o kadar geçmiyor artık.

Bilgisayarı alalı 4-5 ay oldu, sistem orta halli ama çoğu oyunu öyle böyle kaldırıyor. Fakat hiçbir şey yapasim gelmiyor, bilgisayara bakıyorum o da bana bakıyor. Yaşım 27, sanırım artık oyun oynamaktan falan keyif almıyorum. Oyunu açtıktan sonra kapatmam bir oluyor. En son Football Manager oynuyordum o bile sıktı, arada bir Euro Truck oynuyorum. Böyle beni uğraştıran oyunlardan nefret ediyorum, oyuna giriyorum bir şeyi yapamazsan siliyorum. Sanırım bizden geçmiş.

Benim yaşım daha genç bende de durum bu. Eskiden oyun oldu mu ayrı keyiflenirdim hele yeni bir oyun yüklediğimde heyecanlanırdım ama artık hiçbir şey kalmadı içimde. Arada bir giriyorum Bannerlord aldım Steam'den 3 saat falan oynadım o da ayarlarına falan baktım grafikleri merak ettim.

Bu aslında beyninizin tatmin mekanizması ile alakalı. Normalde ders çalışmayıp 5 dakika bile ders çalışmak zulüm gelen insanlar ''12 saat nasıl çalışıyor lan bu ben yarım saati zorlayamam'' diyebiliyor arkadaşlar zorlanarak oturmuyor zaten onlar ders çalışmak onları tatmin edip keyif verdiği için oturabiliyor. Aynı şey oyun için de geçerli kimisi kendini oyun oynayarak tatmin ederken kimisine de artık oyun bir zulüm haline geliyor çünkü beynin tatmin mekanizmasının koşullanması ile alakalı. Benim önerim eğer gerçekten oyun zevk vermiyorsa bırakın oturmayın ben geçmiş senelerde oyun oynadım da neye yaradı bilmiyorum hatırladığım 3-4 anı harici hiçbir şeyi hatırlamıyorum ve sadece bir boşluk orası. Yani gününüzü tatmin ederken geleceğinizden çalmış oluyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı