Bilgisayara bulaşan KMS-R@1nHook

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
Bir arkadaşım için yayın yaptığında bot ararken, bir program buldum. Deneyelim dediğinde de bilgisayara programı kurdum. Masaüstü bir değişti garip oldu falan, hemen çaktım muhabbeti tabii ki, kurulumu sonlandırdım. Fakat bir ton şey yüklenmişti bile bilgisayara, SpyHunter'i yükleyip yüklenen şeylerin hepsini kaldırdım. Fakat görev yöneticisinde hala, KMS-R@1nHook Diye bir şey açık, ve kapatsam da geri geliyor.

upload_2018-1-11_16-32-54.png

Yardımlarınızı bekliyorum, bu arada virüsün her bir bulgusu gitti. Reklam açmalar tarayıcı çubuğu vesaire de dahil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmetlerden durdurmayı ya da system32'den silmeyi deneyiniz.

Eğer tanıdığım KMS-R@1nHook ise herhangi bir yazılıma ihtiyacınız yok. Önce sağ tıklayıp dizinine gidin, exeyi durdurup gittiğiniz dizindeki .dll ve .exe uzantılı KMS dosyalarını silin. Sonra da servislerden durdurup tamamen kapatın. Daha sonra tekrar bulaşmaz, alakası kalmaması gerekli.

KMS'nin sahtesi olabilir. KMS'nin kendisi zararlı olmayabilir ama sahtesi ise bir zararlı olabilir. Hiçbir zararlı elle temizlenmemeli. Kalıntı kalma ve yanlış dosya silme gibi durumlar yaşanabilir. Belirttiğim programlar ile tarayıp sonuçları bize iletirse daha kesin bir çözüme varırız.

Öyle zaten. Hatta kendisi(format atan) yüklemiş haberi yok. Önceden beri dediğim bilinçsiz daha KMS kullanmasını bile, crack yapmasını bilmeyenlerden biri sadece :)
Merhaba, söylediğiniz yoruma biraz alındım doğrusu.
Ben şu indirdiğim programı yükleyene kadar böyle bir sorunum yoktu. Olsaydı inanın bana görürdüm.
Çünkü takıntılı bir insanım ve görev yöneticisi sürekli başlat çubuğunda açıktır, şu an da açık olduğu gibi.
Ek olarak MBAM denedim. Fakat Full olmasını istediği için kaldırma işlemi vesaire yapamadım.

Hizmetlerden durdurmayı ya da system32'den silmeyi deneyiniz.
Fakat görev yöneticisinde hala, KMS-R@1nHook Diye bir şey açık, ve kapatsam da geri geliyor.

Ben şu indirdiğim programı yükleyene kadar böyle bir sorunum yoktu.
Önceden de vardı farkında değildiniz. Sorunla bir alakası yok çünkü söylediğiniz programın.
Çünkü takıntılı bir insanım ve görev yöneticisi sürekli başlat çubuğunda açıktır
Görev yöneticisiyle zararlı tespit edilmez. Zamanla çalışan bir yazılım olarak ayarlanmış olabiliyor.

Önceden de vardı farkında değildiniz. Sorunla bir alakası yok çünkü söylediğiniz programın.

Görev yöneticisiyle zararlı tespit edilmez. Zamanla çalışan bir yazılım olarak ayarlanmış olabiliyor.
Dostum önceden olsa bunu zaten kafama takmazdım. Dediğim gibi her zaman vardır ve sürekli orada ne açık ne değil diye bakarım. Görev yöneticisiyle zararlı tespit ettim demedim ki zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı