Bilgisayara oturasım gelmiyor

Sizin durum ilginçmiş. Ben de günün 10 saati okuldayım ve eve gelip bilgisayar oynamak için bekliyorum tüm gün. Zamanım olmadığı için oynayamıyorum. Eğer sıkılıyorsanız yazılım, photoshop gibi şeyleri öğrenmeye vakit harcayabilirsiniz.

Sorumluluk arttıkça, kafa rahat olmuyor ve oyun oynayası gelmiyor insanın. Bende de var aynı sıkıntı. PC geçsem bile YouTube veya forum sitelerinde gezerim. 5 veya 6 yıl önce dandik PC ile oynadığım oyunlardan aldığım zevk şu an yok.

Ben 22 yaşımda geçen sene ilk defa güzel bir pc toplayabildim. Bir senedir bitirdiğim oyun sayısı 3'ü geçmez. Paso Skyrim oynadım, onun dışında diğer oyunları da denedim. Steam'da da yaklaşık 15-20 oyun alıp iade etmişim kısa süre içerisinde. Sarmayınca sarmıyor. :D Zorlayınca hele hiç sarmıyor. Bırak kendi haline kendini, gez internette.

Yayıncıları takip et, bazen onların oynadığı oyun iştahini kabartabiliyor. Mesela eskiden hakkının vererek Minecraft oynayan birini görünce hemen indirir aylarca Mc oynardım. Güzel zevkli bir şekilde Lol oynayan bi youtuber görsem canım çeker indirmeye onu da başlarım.
Şu aralar sıkıntıdan eski filmleri izliyorum sadece. İndirip koleksiyon falan yapıyorum. :D Skyrim modluyorum ya da.

Parayla saadet olmaz. 40 FPS'de drop yerken clash almanın hazzını 144Hz monitörde akıcı oyun oynamak verebilir mi?
Veya klavye ile ETS 2'de tırı vurmayayım diye uğraşmanın hazzını 5 bin liralık direksiyon seti verebilir mi?

İstediğin lükse ulaşınca, artık o lüks zevk vermiyor. Zenginlerin para önemli değil demesi gibi bir şey bu. Çünkü asıl eğlence o lüksü elde etmeye giden yol. Lüksü elde edince de tüm amacın ve zevkin kayboluyor.
Bende hep güçlü bilgisayarım olmasını istedim. Sonunda oldu da. Artık hiçbir bilgisayar, telefon, lüks olan hiç bir cihaz ilgimi çekmiyor. Umarım bu duyguyu arabalarda da yaşarım. :D
kesinlikle

Siz öyle deyince 13-14 yaşlarımda iken ekran kartsız oyun oynadığım günler aklıma geldi.
20-30 FPS S4 League Wolfteam, Knight oynuyordum, CoD4 çıktığında çıldırmıştım oynayamadığım için o zamanlar FPS'nin ne olduğunu bile bilmiyordum oyun denilen şeyin öyle oynandığını zannediyordum.
Ama o zevki anlatamam anne baskısı ile Max 2 saat oynamak falan.
Kendini rol karakter yapman gerek artık benim gibi 25'ten sonra kitap ve spor ile ilgilen + dil daha heyecanlı.

Spor salonuna gidiyorum. Son zamanlarda kitap okumak istiyorum yeni kitap da alıyorum ama başlayasım gelmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı