Bilgisayara bakmak istemiyorum

isimsizyerli

Centipat
Arkadaşlar ben buraya geleli 1 ay olmuş ve ilk açtığım konuda bilgisayar oynasam sınav zamanı olur mu diye sormuştum. Kendim ders çalışmak için zaman ayırıyorum ama ben bugün aldığım kararla sadece hafta sonları bakmak istiyorum ama ne yapacağım nasıl olacak bilmiyorum. Aslında benim gibiler için kesin çözüm oyunu silmek biliyorum ama ben yine de canım sıkıldığında arada 1-2 saat oynarım diye düşünüyorum. Şimdi nasıl olur bir program falan mı indireyim planlı biri de değilim o yüzden bir sebebide 2.30'a kadar ders girmekm beni boğuyor ve akşam ders çalışasım gelmiyor. Lütfen bir taktik verirseniz sevinirim.

Arkadaşlar ben buraya geleli 1 ay olmuş ve ilk açtığım konuda bilgisayar oynasam sınav zamanı olur mu diye sormuştum. Kendim ders çalışmak için zaman ayırıyorum ama ben bugün aldığım kararla sadece hafta sonları bakmak istiyorum ama ne yapacağım nasıl olacak bilmiyorum. Aslında benim gibiler için kesin çözüm oyunu silmek biliyorum ama ben yine de canım sıkıldığında arada 1-2 saat oynarım diye düşünüyorum. Şimdi nasıl olur bir program falan mı indireyim planlı biri de değilim o yüzden bir sebebide 2.30'a kadar ders girmekm beni boğuyor ve akşam ders çalışasım gelmiyor. Lütfen bir taktik verirseniz sevinirim.
Adresimi vereyim yolla bana PC'yi, sen de mutlu ol ben de :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun silmek değil çözümün. Sen bilgisayarda vakit geçirdikçe dopaminin yükseliyor, derse oturunca da sıkılıyorsun, dopamin düşüyor, dersin başında oturamaz oluyorsun. Güne başladığında dopamini yükseltmeden önce işlerini halletmen gerekiyor. Bilgisayar, telefon ve internet en son. Hatta senin gibi bağımlı olmuş birisinin tüm gün bırakması lazım. Kendine 3 iş belirle ve bunlar bitmeden dopamin yükseltme, bunlar senin için bir nevi ödül olmalı. Hem daha çok keyif alacaksın hem de işlerini halletmiş olacaksın.

1-2 saatten bir şey olmaz. Hem derslerden sıkıldığında biraz kafanı dağıtmış olursun. Ama sakın derslerini aksatma.
İşte yavaş yavaş aksamaya başlayacak gibi duruyor ben de o olmadan önlem almak istiyorum. Yakında yazılılar ve seneye değiştirilmesi düşünülen bir sınav sistemi var.
Adresimi vereyim yolla bana PC'yi sende mutlu ol bende :D.

Ver adresi:)
Oyun silmek değil çözümün. Sen bilgisayarda vakit geçirdikçe dopaminin yükseliyor, derse oturunca da sıkılıyorsun, dopamin düşüyor, dersin başında oturamaz oluyorsun. Güne başladığında dopamini yükseltmeden önce işlerini halletmen gerekiyor. Bilgisayar, telefon ve internet en son. Hatta senin gibi bağımlı olmuş birisinin tüm gün bırakması lazım. Kendine 3 iş belirle ve bunlar bitmeden dopamin yükseltme, bunlar senin için bir nevi ödül olmalı. Hem daha çok keyif alacaksın hem de işlerini halletmiş olacaksın.

Hocam aynen öyle de mesela derslerden fazla keyif alamıyorum çünkü anlayamıyorum bilgisayardan ama ailem de hocalar da derslere katılmam istiyorlar ama ben vaktimin çalındığını hissediyorum bunu rehberlik hocama da söyledim ama günde 8 saat zorunlu diyorlar ve bilgisayara bakıyoruz mecbur. Ama ben ne yapacağımı bilemedim tabii ki günde 5-6 saat oynayanlardan değilim oyunu 1-2 hafta sonları da 3 saat oynuyorum en fazla ama ben hafta içi neredeyse hiç denecek kadar oynamak istiyorum ve yavaş yavaş 2. dönemde bırakmayı düşünüyorum.Umarım hayırlısı hocam.

Son düzenleme:
Bağımlılık gibi bir şey bu. Bir anda bıraktım diyeceksin ve bırakacaksın. İşin olmadığı zaman asla bilgisayarı açma. Tecrübeyle sabit yok şu kadar oynarım yok şundan bir şey olmaz diye düşünüp bilgisayarı açmayacaksın. Bir kere açtığın anda geri bırakamazsın. Özellikle sınav zamanları gelene kadar hemen kurtulman lazım. Sigaradan farksız ya. Bağımlılık yapıyor.
Spor yapmanı şiddetle öneririm. Bilgisayarda geçirmek isteyeceğin zamanı oraya kaydırman iyi olacaktır.

Bağımlılık gibi bir şey bu. Bir anda bıraktım diyeceksin ve bırakacaksın. İşin olmadığı zaman asla bilgisayarı açma. Tecrübeyle sabit yok şu kadar oynarım yok şundan bir şey olmaz diye düşünüp bilgisayarı açmayacaksın. Bir kere açtığın anda geri bırakamazsın. Özellikle sınav zamanları gelene kadar hemen kurtulman lazım. Sigaradan farksız ya. Bağımlılık yapıyor.
Spor yapmanı şiddetle öneririm. Bilgisayarda geçirmek isteyeceğin zamanı oraya kaydırman iyi olacaktır.

Hocam kesin çözüm oyunları silmek oyunlar benim geleceğim değil oyunlar. Sadece kodlama yapacağım umarım başaracağım 1 ay sonra yine burada buluşalım sizlere aktaracağım yaşadıklarımı. Önceden Instagram'ı zorladım zorladım vakit sınırı koydum olmadı sonra direk sildim 7-8 ay dır kullanmıyorum ve mutlu oldum hadi bana başarılar sağ olun. Ek olarak günde ders çalışmak için 1 saatiniz var diyen bir arkadaaş kazandığı lise istediği bir üni ama bizim hayallerimizin üni puanını alamadığı için şansa buldu bu bir YouTuber isminden bahsetmim ayıp olur ama kendisini takdir ediyorum hayallerine ulaşma yolunda başarılı oluyor.

Hocam kesin çözüm oyunları silmek oyunlar benim geleceğim değil oyunlar. Sadece kodlama yapacağım umarım başaracağım 1 ay sonra yine burada buluşalım sizlere aktaracağım yaşadıklarımı. Önceden Instagram'ı zorladım zorladım vakit sınırı koydum olmadı sonra direk sildim 7-8 ay dır kullanmıyorum ve mutlu oldum hadi bana başarılar sağ olun. Ek olarak günde ders çalışmak için 1 saatiniz var diyen bir arkadaaş kazandığı lise istediği bir üni ama bizim hayallerimizin üni puanını alamadığı için şansa buldu bu bir YouTuber isminden bahsetmim ayıp olur ama kendisini takdir ediyorum hayallerine ulaşma yolunda başarılı oluyor.
Açıkçası dediğinden pek bir şey anlamadım. Lisedesin sanırım. Kodlamayı da, bu forumu da, instagramı, oyunları vs. hepsini at çöpe. Hiç biri geleceğinden önemli değil. Önce sınavlarını hallet. Önce kendi geleceğini hallet. Sonra gelirsin buralara. Tam şu an bıraktım de bir daha gelme. İnan bana daha mutlu olacaksın.
Kodlamayı sonra da öğrenirsin. Şu an kodlama öğrenmek senin için tamamen zaman kaybı. O şöyle yapmış bu youtuber olmuş falan filan hepsi hikaye. Sen kendi işine yani derslerine odaklan.

Açıkçası dediğinden pek bir şey anlamadım. Lisedesin sanırım. Kodlamayı da, bu forumu da, Instagram'ı, oyunları vs. hepsini at çöpe. Hiçbiri geleceğinden önemli değil. Önce sınavlarını hallet. Önce kendi geleceğini hallet. Sonra gelirsin buralara. Tam şu an bıraktım de bir daha gelme. İnan bana daha mutlu olacaksın.
Kodlamayı sonra da öğrenirsin. Şu an kodlama öğrenmek senin için tamamen zaman kaybı. O şöyle yapmış bu YouTuber olmuş falan falan hepsi hikaye. Sen kendi işine yani derslerine odaklan.

Hocam teşekkür ederim ama bazı kısımları yanlış anlamışsınız. İlk olarak bir video izlemiştim bu sorduğum konuyla alakalı o videosunda günlük 1-2 saatin zararı olmaz demişti ama sonunda kendide istediği üniversiteyi kazanamamıştı. Ben 11.sınıfım o yüzden kodlamaya arada bir bakıyorum öyle günde saatlerimi vermiyorum günde 1 saat ama buna oyun eklenince zaman çalıyordu ben de 2 sinden birini bırakmak istedim ve oyunları az önce sildim. Instagram'ı da önceden(7-8 ay önce) sadece YouTube'den video izleyeceğim diye bıraktım ve etkili olmuştu. Forumdan da bugün ayrılıyorum. Umarım faydalı olacak zaten şu an çalışıyordum ama vakit arttırmak istedim çünkü ben başarmak istiyorum kaybetmek değil. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı