Bilgisayara su döküldü

Espada

Decapat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarıma az su döküldü. Kurumasını bekledim ve tekrar açtım. Bilgisayar açılırken değişik sesler çıktı ama sonra gitti arada bir ses geliyor kasadan herhangi bir sorun olur mu? Ne yapmalıyım?

Kasanın neresine geldi? Donanım parçalarına geldiyse sorun olabilir. Tavsiyem derhal kasayı açın kurulayın ve hatta saç kurutma makinesi ile kurutun. Sonrasında açın hala ses çıkarmıyorsa ve çalışıyorsa bir şey olmamıştır.

Masaüstü bilgisayarıma az su döküldü. Kurumasını bekledim ve tekrar açtım. Bilgisayar açılırken değişik sesler çıktı ama sonra gitti arada bir ses geliyor kasadan herhangi bir sorun olur mu? Ne yapmalıyım?
Sana tavsiyem yarın öğlene kadar bilgisayarı kapalı tut, kurumasını bekle. Ve hala su kalmış mı diye bir bezle sil su gelen yerleri.

Sistemi çalıştırma, sök. Üstüne tiner alıp anakartı güzelce tinerle. Sıvı temasları sonrası sistem açılmaya bile çalışılmamalı. Sistem açılıyor olsa bile bir yerden patlak verebilir. Küflenmesini önlemek için de dediğim gibi tinerle.

Su güç kaynağına veya anakarta gelmişse geçmiş olsun. Dua et kısa devre olmasın.

Kasanın neresine geldi? Donanım parçalarına geldiyse sorun olabilir. Tavsiyem derhal kasayı açın kurulayın ve hatta saç kurutma makinesi ile kurutun. Sonrasında açın hala ses çıkarmıyorsa ve çalışıyorsa bir şey olmamıştır.

Saç kurutma makinesi daha çok zarar verir.

Geri
Yukarı