Bilgisayara virüs bulaştı

AytKrZ02

Kilopat
Abim internetten dosya indirmemi istedi ve indirdim abim açtığı zaman Discord kapandı ve açıldı ardından Kaspersky bütün her şeyi engelledi, Riot Games hesabından giriş isteği geldi şifrelerini değiştirdim. Discord ve Riot Games'in ardından Kaspersky Rescue Disk ile tarama yapıyorum şu an her şeyimde 2 aşamalı doğrulama var. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abim internetten dosya indirmemi istedi ve indirdim abim açtığı zaman Discord kapandı ve açıldı ardından Kaspersky bütün her şeyi engelledi, Riot Games hesabından giriş isteği geldi şifrelerini değiştirdim. Discord ve Riot Games'in ardından Kaspersky Rescue Disk ile tarama yapıyorum şu an her şeyimde 2 aşamalı doğrulama var. Ne yapmam lazım?
Önemli verilerini yedekledikten sonra temiz format işe yarayabilir

Antivirus programı işini yapsın tam tarama falan yap sonunda temiz ve güvenli diyorsa ve antivirüse güveniyorsan format atmana gerek yok ama ben virüs konusunda hassas biri olduğum için hemen format atardım.

Kaspersky'den kaçabilecek birşey bulaştığını sanmıyorum, Rescue Disk sonrası cihaz temizlenmiş olacaktır fakat yine de şifreleri değiştirmekte fayda var.

İlk açtığımda Kaspersky her şeyi sildi format atmaya gerek var mı her şeyin şifresini değiştirdim.
Telefondan popüler bir serviste yedek hesap açıp bilgisayarda buna giriş yapın, eğer birşeyler varsa muhtemelen bu yedek hesaba giriş denenir.

Şahsen birşey kaldığını hiç düşünmüyorum fakat yine de rahatlamak için format atılabilir.

Telefondan popüler bir serviste yedek hesap açıp bilgisayarda buna giriş yapın, eğer birşeyler varsa muhtemelen bu yedek hesaba giriş denenir.

Şahsen birşey kaldığını hiç düşünmüyorum fakat yine de rahatlamak için format atılabilir.
Herhangi bir şey olmuyor hocam hiç kullanmadığım bir hesaptan denedim.

Geri
Yukarı