Bilgisayara virüslü dosya indirdikten sonra ne yapılmalı?

jn702052

Picopat
Dostlar merhaba,
az önce yabancı bir emlak sitesinde dolaşırken "robot olmadığınızı doğrulayına" bastım. Basar basmaz .wsf uzantılı bir dosya bilgisayarıma indi ancak chrome virüslü dosya olduğu için indirmeyi iptal etti. Ardından o siteden geldiğini anlamadan tekrar bastım ve yine aynı uzantılı bir dosya indi. Bilgisayarıma virüs bulaşmış mıdır? Ne yapabilirim?
*inen dosyalar:
1)context.wsf
2)themes.wsf

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1518).png
    Ekran Görüntüsü (1518).png
    9,7 KB · Görüntüleme: 39
Dostlar merhaba,
Az önce yabancı bir emlak sitesinde dolaşırken "robot olmadığınızı doğrulayına" bastım. Basar basmaz .wsf uzantılı bir dosya bilgisayarıma indi ancak Chrome virüslü dosya olduğu için indirmeyi iptal etti. Ardından o siteden geldiğini anlamadan tekrar bastım ve yine aynı uzantılı bir dosya indi. Bilgisayarıma virüs bulaşmış mıdır? Ne yapabilirim?
*İnen dosyalar:
1)context.wsf
2)themes.wsf

Görev yöneticisine gir orada bilmediğin farklı bir uygulama çalışıyorsa virüstür. Kaspersky gibi virüs temizleme programı indir.Önerim Kaspersky indir ve bilgisayarı tara.
Kaspersky :Kaspersky Ücretsiz antivirüs indirin | Kaspersky

Görev yöneticisine gir orada bilmediğin farklı bir uygulama çalışıyorsa virüstür. Kaspersky gibi virüs temizleme programı indir.Önerim Kaspersky indir ve bilgisayarı tara.
Kaspersky :Kaspersky Ücretsiz antivirüs indirin | Kaspersky
Antivirüs programı indirin ve tarama yapın.
Güvenilir bir antivirüs yazılımı yükleyip tarama yapmanızda fayda var.

Arkadaşlar Kaspersky indirip hemen hızlı tarama yaptım. 0 tehdit algılandı. Şu an yüzde 100 güvenebilir miyim? Bilgisayarımda kredi kartımla alışveriş yapsam ya da kripto para cüzdanıma girsem bir sorun olur mu?

Yoksa tam tarama yapıp sonuçlarını mı beklesem?

Arkadaşlar Kaspersky indirip hemen hızlı tarama yaptım. 0 tehdit algılandı. Şu an yüzde 100 güvenebilir miyim? Bilgisayarımda kredi kartımla alışveriş yapsam ya da kripto para cüzdanıma girsem bir sorun olur mu?

Hemen tam tarama yap.

Tam tarama yap.Bana Valoranta saklanmış not-a-virus.exe diye bir virüs gelmişti.Ve birkaç trojan

Yeni konular

Geri
Yukarı