Bilgisayara vurduktan sonra görüntü bozulmaları

bilal232

Hectopat
Arkadaşım PC'nin ortasına vurmuş ve ardından görüntülerde renk bozulmaları kaymalar gibi şeyler meydana gelmiş sizce ne olmuş olabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    21,5 KB · Görüntüleme: 114
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    1,8 MB · Görüntüleme: 116
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı GPU veya GPU belleği lehimde temassızlık gibi duruyor yani o yumruk donanımsal arızaya neden olmuş gibi düşüncem bu yönde. Tabii arkadaşların da bir yorumlarına bak belki kolay çözümlenecek bir durumdur.

Ekran kartı GPU veya GPU belleği lehimde temassızlık gibi duruyor yani o yumruk donanımsal arızaya neden olmuş gibi düşüncem bu yönde. Tabii arkadaşların da bir yorumlarına bak belki kolay çözümlenecek bir durumdur.
GPU lehimleri zarar görmüş sanırsam. Benim eski RX 580'de de böyle olmuştu.
Bu lehimler nasıl düzeltilir?

Peki bu 2 tane görüntü bağdaştırıcısı var belki ondan biri hasar görmüş olabilir mi yani biri hasar görmüşse devre dışı bırakıp diğerini kullanabilir mi bilmediğimden soruyorum hiç laptop kullanmadım?
Bende sizin gibi çok bilgim yok hocam. Dizüstü bilgisayara geçeli 2 - 3 hafta oldu. Mantıken düşünürsek, bilgisayarı kullanırken bulunduğu ekranda hangi GPU'yu kullandığını kontrol edebilir. Oyun oynarken "Çerçevesiz Tam Ekran" değilde "Tam Ekran" 'da oynarsa belki hangi GPU'da sorun olduğunu bulabilir. Bende de oyun harici durumlarda Intel'i kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı