Çözüldü Bilgisayara yumruk attıktan sonra aşırı donmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lacia

Decapat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Hitachi hdd
Ekran kartı
intel hd 4000 / amd radeon 7600M
İşlemci
intel i53230M
Merhaba arkadaşlar. Oyunda 20 saniyede bir FPS düşmesi aldığım için artık uzun zamandır biriken sinirimi tutamadım ve klavyenin ortalarına doğru çok sert şekilde iki kere yumruk attım. Sinirimin geçmesi ile bilgisayarı inceledim ve alt kasada kırıklar oluştuğunu gördüm ve yaptıklarıma pişman oldum. Ardından tekrar bilgisayara döndüm ve gayet normal ve sıkıntısız çalıştığını gördüm. Oyuna geri döndüm ve giriş menüsü bozuk ve siyah geldi. Düzelir umudu ile bilgisayarımı yeniden başlattım ve daha beter oldu. Bazı uygulamalar açılmıyor ve başlatma hatası alıyor, bilgisayarım vb. uygulamalar çok geç açılıyor ve yükleniyor, görev çubuğu aşırı donuyor ve çöküyordu. Kısaca bilgisayar, yeniden başlatma ile kullanılmayacak hale geldi. Benim düşüncem zaten bozuk sektörlere sahip olan HDD, darbe ile iyice bozulduğu yönünde. Sizce neden olmuş olabilir? (bilgisayar 11 yıllık ve çok düşük donanıma sahip)

Merhaba arkadaşlar. Oyunda 20 saniyede bir FPS düşmesi aldığım için artık uzun zamandır biriken sinirimi tutamadım ve klavyenin ortalarına doğru çok sert şekilde iki kere yumruk attım. Sinirimin geçmesi ile bilgisayarı inceledim ve alt kasada kırıklar oluştuğunu gördüm ve yaptıklarıma pişman oldum. Ardından tekrar bilgisayara döndüm ve gayet normal ve sıkıntısız çalıştığını gördüm. Oyuna geri döndüm ve giriş menüsü bozuk ve siyah geldi. Düzelir umudu ile bilgisayarımı yeniden başlattım ve daha beter oldu. Bazı uygulamalar açılmıyor ve başlatma hatası alıyor, bilgisayarım vb. uygulamalar çok geç açılıyor ve yükleniyor, görev çubuğu aşırı donuyor ve çöküyordu. Kısaca bilgisayar, yeniden başlatma ile kullanılmayacak hale geldi. Benim düşüncem zaten bozuk sektörlere sahip olan HDD, darbe ile iyice bozulduğu yönünde. Sizce neden olmuş olabilir? (bilgisayar 11 yıllık ve çok düşük donanıma sahip)

Hocam bende 4 saniyede bir drop geliyor. Ben bilgisayarıma kıyamıyorum.
Muhtemelen anakartın bir bölgesine hasar verdiniz. Teknik veya yetkili servise başvurabilirsiniz.

HDD gitmiş. Çok hassastırlar. Öyle yumruğa falan hiç gelemezler. Bırakın yumruğu bazen hafif bir sallantıda bile hemen gidiyorlar.😅

İdrar kesesi falanda taksaydınız. Ölüp gidecek yakında cumhur gibi.

Diskte sorun olmuş olabilir. Test edip sonuçları yollar mısın ?

Diskte sorun olmuş olabilir. Test edip sonuçları yollar mısın ?
Hocam Ne testi boks makinesi yapmış pc yi adam daha nasıl bir sonuç çıksın :D

Yeni konular

Geri
Yukarı