Bilgisayarcı dolandırdı mı?

Hocam sanayideki adamın işini yapmakla bilgisayarcıların işini yapmak aynı şeyler değil.
Konu farklı mecralara kaymasın isterim ancak adam disk klonlama ile 5 dakika format atıp 200 TL para istiyor bunun adı benim gözümde fırsatçılıktır.
Kaç paraya yapmalı peki. O adamın dükkanın masrafları, evinin masrafları öpücük vererek mi karşılayacak.
Dün bir tane Volkswagen Polo Chip Tuning işlemi yaptım. Yani senin tabirinle diskimde bulunan bir dosyayı başka bir birime klonladım. 55 Dakika sürdü, işlem ücreti olarak 5000 TL aldım. Bizde fırsatçıyız o zaman bu durumda.

O kadar fazla işçilik payını sanayideki usta almıyor. Kazıklanma durumu var ancak parça kısmında değil işçilik ücreti kısmında. Maksimum 200 TL alınması gereken bir işlem belki o kadar bile değil.

1694644182336.png

Kaç paraya yapmalı peki. O adamın dükkanın masrafları, evinin masrafları öpücük vererek mi karşılayacak.
Dün bir tane Volkswagen Polo Chip Tuning işlemi yaptım. Yani senin tabirinle diskimde bulunan bir dosyayı başka bir birime klonladım. 55 Dakika sürdü, işlem ücreti olarak 5000 TL aldım. Bizde fırsatçıyız o zaman bu durumda.
Saldırmanıza gerek yoktu ben bundan daha önce bahsetmiştim konu da dağılsın istemedim.

500 tl iscilik almasinda yanlis bir sey yok.
Adam bu iki kart ayni performansi verir demediyse ortada sorun yok.

Bir isin ederi kac dakikada yapildigina ve bilen kisinin bunu ne kadar kolay yaptigina gore sekillenmez. Çilingir de 2 dk da kapi aciyor. Youtube a baksan kapi nasi acilir diye de tonla video vardir. Yarin kapida kalirsaniz video izlersiniz bu kafayla.
Söz bana mıdır? ona göre cevap vereceğim.

500 TL iscilik almasinda yanlış bir şey yok.
Adam bu iki kart ayni performansi verir demediyse ortada sorun yok.

Bir isin ederi kac dakikada yapildigina ve bilen kisinin bunu ne kadar kolay yaptigina gore sekillenmez. Çilingir de 2 dk da kapi aciyor. YouTube'a baksan kapi nasıl acilir diye de tonla video vardir. Yarin kapida kalirsaniz video izlersiniz bu kafayla.

Ben bu konuyu açtığımda kafamda “adam bana pahalıya parça sattı” vardı ‘işçilik parası' denen şeyin ihtimalini hiç düşünmedim bile ama alışmam lazım
Ve evet adam daha iyi demişti ama yarın TF2, Valorant testlerini yapıp öyle gideceğim işimi görecekse önemli değil 2 ay sonra RTX 3060 sistem alacağım geçici yani kullandığım bilgisayar.

Konuya cevap bu. Gonder gelsin cevap varsa, tek tek bu sana mi bu bana mi diye assert kasmaya gerek yok
Ne kasması arkadaş ne tek tek'i ne anlatıyosun?
Konuya mı cevap veriyorsun oradan buradan kelime mi topluyorsun.
"Bu kafayla" falan deyince.. Önce YouTube'a yazarak neyin ne olduğunu görür öğrenir bilgi sahibi olursun, yapabileceğin vardır yapamayacağın vardır. Ondan sonra ustayı çağırır yaptırırsın orası kendi kafanda karar vereceğin iştir. Kimse kapıda kalmaz sen merak etme. :)

Daha iyi dediyse ortada açık bir yalan var. Oyunlarda pek bir performans beklememek lazım. İade edip, ikinci elde daha iyi bir şeyler bulabilirsin belki. Ya da yeni sistem alana kadar oyun işine pek girmeyebilirsin.

Geri
Yukarı