Bilgisayarcı Linux yerine Windows kursaydı ne yapardınız?

Makaleler
40
Daha fazla  
Bilgisayarınızı mecburiyetten bilgisayarcıya götürdünüz ve Linux kullanıyorsunuz. Bilgisayarcı EXT4 dosyasını bilmediği için sildi ve yerine Windows kurdu. Tepkiniz ne olurdu?

Son düzenleyen: Moderatör:
+Abi, Linux kuracaksın biliyorsun değil mi?
-Kardeşim, vindwos var ben de.
+Abi ver bilgisayarı sen, hiç te bilmiyorsun.

Hocam anlatın olayı :D
Hocam işte bundan 6 ay önce olması lazım laptopu taşırken çantanın altı yırtıldı ve yere düştü 2. HDD bozulmuş gittik işte bilgisayarcıya şahsen benimde donanımdan çok yazılımla alakam olduğundan mecbur götürdük. Adam sordu sorun nedir vs. vs. anlattım durumu işte 1. HDD de Arch var ona elleme diye. (o dönem bir Web projesi geliştiriyordum tüm dosyaları toplasak 700-800 satır kod vardı.) Tamam abicim dedi 1 saat sonra gel al karşıda bir kafe vardı oraya gittim arkadaşımla gitmiştik işte orada bir soğuk kahve içtik biraz dolandık geldik adam dedi bir bak istersen açtım Windows 10 ile başladı normalde Arch ile başlaması gerekiyordu o an kalbim duracak sandım, bir umut Boot menüye girdim orda da yok EFİ bölümüne baktım orada da yok mecbur parasını ilk verdim yanımda duran Everest PSU'yu direk adamın kafasına attım işte PSU dolabı yere düştü kafası biraz kanadı dükkanın biraz ilerisinde karakol var biz bilgisayarı toplayana kadar adam memurlara yetiştirmiş işte ailelerimiz geldi adamdan özür diledik falan eve döndük film gibi bir gündü az daha sicili 13 yaşında çizdiriyorduk :)

Geri
Yukarı