Bilgisayarcı parça çalar mı?

Ben başında bekliyordum sizde öyle yapabilirsiniz niye buradasın derse de sizden görüp öğrenmek istiyorum dersınız olup bitir.

Çalmayacağının garantisini veremez. Ama gideceğin yer küçük bir işletme ise daha büyük yerlere git. Büyük derken kurumsal bir yer. Her zaman bir kanıtın olsun. Bakın bunlar böyle idi diye. Parçaların videosunu ya da fotoğrafını çek. Ayrıca çaldılar diyelim. Dövme gibi şeyler yapma sakın. Haksız duruma düşersin. Dava edersin. Ailene söyle anlaşın bu konuda ondan sonra git.

Selamlar, laptopumu temizletip macun sürdüreceğim ama bir korku var.
Ya parça mı çalarlarsa? Her parça ezberimde adama bunu söyleyip gözünü korkutsam işe yarar mı ya da inadına hainlik mi yapar?
Çalarsa belki dövebilirim bilmiyorum destek alıp basarım herhalde ya da bunu sözlü şekilde hallederim ama hiç bela istemem.
Ne yapmalıyım daha önce gitmedim bu adama?

Hocam yaparken yanında durun en garantisi bu.

Ulan adam da Vio adlı birisi gelse de parçasını çalsam diye düşünüyor. Ne yapsın adam senin parçanı, siz nasıl bilgisayarcılara gittiniz bilmem ama biz, müşteri ikinci sefer gelmesin diye parça takıyoruz fazladan.

İşte karakter meselesi ben bir bilgisayarcıya gittim PC açılmıyor diye adam hem bilgisayarı temizlemiş hem de termal sürmüş, başka bir bilgisayarcı ise 4 GB 1600 MHz RAM'imi 3GB 800MHz ile değiştirmiş.

Selamlar, laptopumu temizletip macun sürdüreceğim ama bir korku var.
Ya parça mı çalarlarsa? Her parça ezberimde adama bunu söyleyip gözünü korkutsam işe yarar mı ya da inadına hainlik mi yapar?
Çalarsa belki dövebilirim bilmiyorum destek alıp basarım herhalde ya da bunu sözlü şekilde hallederim ama hiç bela istemem.
Ne yapmalıyım daha önce gitmedim bu adama?

Eğer yapamayacağınız birşeyse bilgisayardaki parçaların aygıt yöneticisinden videosunu çekin ve en sonda TRT'nin sitesinden tarih ve saat bilgilerini gösterin. Video çektiğinizide göstermeyin eğer çalarsa emniyete gidebilirsiniz.

Ulan adam da Vio adlı birisi gelse de parçasını çalsam diye düşünüyor. Ne yapsın adam senin parçanı, siz nasıl bilgisayarcılara gittiniz bilmem ama biz, müşteri ikinci sefer gelmesin diye parça takıyoruz fazladan.

Öyleleri var maalesef, fakat iyileri de var. Örnek olarak eskiden 4 GB 64 Bit olan sistemi verdikten sonra 2 GB 32 Bit olarak alan ben, işlemci değişti mi hatırlamıyorum, SSD + HDD ve 4 GB verdiğim PC gelince, içinden 3 GB ve sadece 250 GB civarı HDD çıkması gibi şeyler oluyor. Ama iyileri de var iyi ki.

Eğer yapamayacağınız birşeyse bilgisayardaki parçaların aygıt yöneticisinden videosunu çekin ve en sonda TRT'nin sitesinden tarih ve saat bilgilerini gösterin. Video çektiğinizide göstermeyin eğer çalarsa emniyete gidebilirsiniz.
Tam okumamıştım laptoptan parça çalınamaz çünkü anakarta lehimlidir. Ramleri bilemem

Geri
Yukarı