Bilgisayarda keylogger, trojan olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Nicknametakenn

Picopat
Daha önce sistemime virüs bulaşmıştı. Keylogger, trojan gibi zararlı yazılımların olup olmadığı nasıl anlaşılır? Windows Defender, kasperksy Security Cloud Free ve Malwarebytes ile tarama yaptığımda bir şey çıkmadı.

Yavaş çalışma, olduk olmadık yerde reklam çıkması, fazla CPU, GPU kullanımı ve ısınması. Zaten tarama yapmışsınız 1'den fazla AV ile bir sıkıntı yoktur.
Crack gibi şeyler kullanıyor musunuz veya film falan indiriyor musunuz? Yapmıyorsanız ve bilinçli bir kullanıcıysanız sıkıntı olmaz.

Ben genellikle güvenlik duvarlarından yabancı ip gidişi var mı diye takip ediyorum. En temizi de muhtemelen bu olur, ha diyorsan ki güvenlik duvarı kapalı ve açamıyorum; o zaman çoktan virüs girmiştir. Bir de bilgisayara sırf zarar vermek ve reklam için olanlar var, onlar zaten kendilerini farklı işlemler ve gereksiz şeylerle gösteriyorlar.

Yavaş çalışma, olduk olmadık yerde reklam çıkması, fazla CPU, GPU kullanımı ve ısınması. Zaten tarama yapmışsınız 1'den fazla AV ile bir sıkıntı yoktur.
Crack gibi şeyler kullanıyor musunuz veya film falan indiriyor musunuz? Yapmıyorsanız ve bilinçli bir kullanıcıysanız sıkıntı olmaz.

Keylogger olup olmadığını nasıl anlayacağım?

Keylogger olup olmadığını nasıl anlayacağım?

Dediklerinle sistemi tarattıysan büyük ihtimalle yoktur. Yine de emin olmak için imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşabilirsin.

Hocam HijackThis testi yaptım. Sonuçlarını az önce paylaştım.Bilgisayarcıya Windows kurdurdum[2 hafta oluyor]. Sistemde KMS gözüküyormuş.Sistemi ilk açtığımda HackTool:Win64/AutoKMS virüs olarak gözüküyordu.Kaldır demiştim, sisteme bir zararı var mıdır ?

Hijackthis'e baktım. Keşke KMSpico olmasaymış. Kaldır demişsen temizlenmiştir fakat sistem yapılandırması ile oynuyor o yüzden halen riskte olabilirsin ve risk vardır. Tavsiyem sıfırdan temiz kurulum yap ve KMSpico kullanma.

Bunu da buraya bırakmakta yarar var.

Hijackthis'e baktım. Keşke KMSpico olmasaymış. Kaldır demişsen temizlenmiştir fakat sistem yapılandırması ile oynuyor o yüzden halen riskte olabilirsin ve risk vardır. Tavsiyem sıfırdan temiz kurulum yap ve KMSpico kullanma.

Bunu da buraya bırakmakta yarar var.

Hala olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Geri
Yukarı